Országh vyslovil prognózu ohľadom olympijskej kvalifikácie. A dohrá sa podľa neho NHL?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vladimír Országh a jeho prognóza ohľadom olympijskej kvalifikácie a sezóny v NHL.

Koronavírus ruší jedno podujatie za druhým. Najnovšie mu definitívne padla za obeť sezóna KHL, v ktorej už bola rozohratá dokonca vyraďovacia časť. Zrušené sú aj MS v hokeji. O rok presunuli futbalové EURO či OH v japonskom Tokiu. Otáznik visí nad budúcnosťou augustovej olympijskej kvalifikácie, ktorú mali Slováci odohrať doma.

„Je to ťažké odhadnúť. Aj keď ešte nebola pandémia koronavírusu taká akútna, zhruba mesiac dozadu, rozmýšľali sme, ako by prebiehal kemp reprezentácie pred majstrovstvami sveta. Dospeli sme k záveru, že by sme museli ísť niekam na samotu, kde by sme boli izolovaní v karanténe. Nemohli by sme chodiť domov a museli by sme byť spolu mesiac, aby sme sa od nikoho nenakazili. Pokiaľ bude tento stav pretrvávať, neviem si predstaviť, že sa skoro otvoria športoviská. August je síce ďaleko, ale tiež som mal ísť v júni a júli na dve konferencie do Toronta a obe už zrušili. Okrem toho zimná olympiáda je až v roku 2022, preto nebude až taký problém kvalifikáciu o rok presunúť," vyslovil svoj názor Vladimír Országh pre šport.sk.

V NHL prerušili sezónu, hráčom umožnili odcestovať domov, aj keď nie všetkým sa to vzhľadom na súčasné opatrenia podarilo. Vedenie ligy o 10 dní predĺžilo hráčom nariadenú samokaranténu. Od jednotlivých klubov si vyžiadalo možné termíny domácich zápasov na august. Zástupca komisára Bill Daly vyhlásil, že je takmer nekonečne veľa možností, ako ročník dohrať. Országh si však myslí, že ani sezóna NHL nespozná svojho šampióna.

„Ťažko povedať. Aj v Severnej Amerike enormne rastie počet nakazených. Sám som zažil výluku v NHL pre peniaze. Neviem si predstaviť, že by ohrozovali zdravie hokejistov. Skôr spravia všetko pre to, aby sa uskutočnil budúci ročník podľa predpokladov."