Opäť nechcený. Slovenský brankársky hrdina stále bez klubu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovenskému reprezentačnému gólmanovi po bronzovom úspechu na MS do 20 rokov predpovedali veľkú budúcnosť. Aktuálne je bez klubu

Keď sa Denis Godla pred štyrmi rokmi stal hrdinom MS hráčov do 20 rokov, stal sa najlepším brankárom turnaja, získal pre náš tím bronz a aplaudovali mu kanadskí fanúšikovia, zdalo sa, že ho čaká hviezdna kariéra.

Aktuálne je však bez angažmánu.

Ani byť dobrý nie je v hokeji zárukou úspechu. Godla je toho jasným dôkazom.

Pocit byť nechcený zažil v kariére už niekoľkokrát. Najskôr na drafte NHL 2015. Po famónom šampionáte do 20 rokov bolo priam šokujúce, že si ho nevybral žiadny klub. Vraj pre to, že je nízky.

Jar 2019, vedenie KalPa Kuopio s ním predčasne ukončilo spoluprácu. Čo na tom, že v roku 2017 bol členom kádra, ktorý získal v Liige striebro a na prelome rokov 2018 a 2019 pomohol skvelými výkonmi k triumfu na Spenglerovom pohári?

Aktuálne opäť prežíva obdobie "nechcenosti". V hre bolo viacero možností, kam smerovať svoje ďalšie kroky.

Hovorilo sa o záujme zo Slovana Bratislava. Generálny manažér Juraj Bakoš potvrdil, že ponúkli Godlovi spoluprácu. Tomu sa však na slovenské klziská príliš nechce, rád by pokračoval v zahraničí.

„Cítim, že po rokoch vo Fínsku mám na zahraničie. Rozprávali sme sa pred príchodom Barryho Brusta aj s vedením Slovana Bratislava, ale neprišla konkrétna ponuka," vyhlásil Godla v rozhovore pre šport.sk.

V lete mu padla aj sľubne vyzerajúca ponuka z českej extraligy.

Letnú prípravu absolvoval s Banskou Bystricou, aj aktuálne sa pripravuje s "baranmi", aby bol vo forme, keď si nájde klub. Priznal, že od slovenského majstra mal ponuku zachytať si v Lige majstrov.

„Rozprávali sme sa o tom s vedením. Ponúkali mi príležitosť štartovať v Lige majstrov. Nebol som ešte v hernej pohode, bol som v plnej kondičnej príprave. Mohlo mi to viac uškodiť ako pomôcť. Tak som to nakoniec odmietol."

Godla naposledy chytal v súťažnom stretnutí na domácich MS 2019. Naskočil do dvoch zápasoch a príjemne prekvapil. Priemer inkasovaných gólov na zápas stlačil pod 1,00 a mal 93,5 % úspešnosť zásahov. Od šampionátu nechytal štyri mesiace.

„Už počítam deň za dňom. Nemôžem si nič naplánovať, ani kúpu nového výstroja. Vybral som sa touto cestou, tak musím byť trpezlivý. Aj keď nahradiť zápas sa nedá ničím, ani pridávaním si na tréningoch," uvedomuje si 24-ročný gólman.

Ďalšou alternatívou, kam nasmerovať svoje kroky, bolo zámorie.

„Bola v hre aj AHL, ibaže ponuku sme riešili neskoro. Existovala tiež šanca ísť na kemp v zámorí, ukázať sa do budúcnosti. To by však znamenalo, že by som čakal na šancu v ECHL a tam som nechcel ísť."

Godla verí, že čakanie sa skončí čo najskôr. Priznal, že niečo sa rysuje a do konca týždňa by malo byť v tejto veci jasnejšie.

„Dúfam, že to nebude musieť byť do decembra. Niečo sa rysuje, do konca týždňa by to mohlo byť jasnejšie. Je jeden klub, ktorý sa má vyjadriť. Len neviem, či to bude na celý rok alebo len na záskok na pár týždňov či mesiacov."