Okúzlil švédsku ligu a zamotal hlavy zámorským manažérom: Mám si z čoho vyberať, riešiť to chcem neskôr, odkázal Hrivík

v kategórii: Hokej autor: Bohumil Ďobo 0

Stal sa najproduktívnejší hokejista SHL.

Marek Hrivík má za sebou impozantnú sezónu v tíme Leksand. Počas ročníka nazbieral 51 bodov a spomedzi všetkých hokejistov v SHL najviac.

Má našliapnuté na cenu MVP za najužitočnejšieho hráča sezóny. Vedno s krajanom Petrom Cehlárikom patril medzi lídrov tímu v základnej časti. 

Marek Hrivík v drese švédskeho mužstva nasúkal 14 gólov a pridal 37 asistencii. Je vôbec prvým Slovákom, ktorý vo Švédsku opanoval kanadské bodovanie.

Naposledy sa v top súťaží v Európe toto podarilo Jurajovi Kolníkovi. Bolo to naozaj dávno, keď bodovanie opanoval vo Švajčiarsku ešte v sezóne 2008/09.

Slovenský reprezentant toto napodobil po viac ako dekáde a okolo Mareka Hrivíka sa vytvorila bublina plná gratulácii. Uznanie získal aj od Škandinávcov.

Jeho bodový priemer na zápas je 1,16.

„Pravdupovediac, nezameriaval som sa na to. Vedel som, že mám o dosť menej zápasov. Moja hra bola v základnej časti výborná, nakoniec to vyšlo aj bodovo. Nedávam tomu však veľkú váhu, nie je to jediné, čo moje výkony vystihuje," opísal Hrivík pre denník Šport.

Takmer 30-ročný hokejista odohral 24 zápasov v NHL za tímy New York Rangers a Calgary Flames.

Teraz po vydarenej sezóne mnohí zámorskú kapitolu otvárajú opäť. Špekulujú, či si ešte nevyskúša pôsobenie v najlepšej lige sveta. Ľubomír Sekeráš bol draftovaný v roku 2000 Minnesotou Wild ako 31-ročný a odohral tam tri solídne sezóny. Ani pre Mareka Hrivíka nie je návrat do NHL nereálny.

„Nechcem povedať, že nepomyslel, ale ešte stále je ročník rozbehnutý. Niektoré veci sú mimo moju kontrolu. Snažím sa hrať čo najlepšie, premýšľať o budúcnosti budem neskôr."

Slovenský reprezentant má viacero ponúk, ale ešte nechce predbiehať.

„Mám si z čoho vyberať, ale všetko chcem riešiť neskôr a s chladnou hlavou."