Odišiel mu najväčší konkurent. V Liberci chcú z Hudáčka útočníka číslo jedna

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

V Liberci chcú mať z Libora Hudáčka lídra medzi útočníkmi.

Po troch rokoch vo Švédsku zamieril slovenský reprezentačný útočník Libor Hudáček vlani v lete do Česka. Sezónu odohral v Liberci pod trénerom Filipom Pešánom a darilo sa mu. V 52 zápasoch základnej časti nazbieral 39 bodov, v 17 súbojoch play off pridal ďalších 7.

Vydarené účinkovanie v Liberci mu vynieslo miestenku na domáce MS 2019. V piatich stretnutiach dvakrát skóroval a zanechal dobrý dojem. V nasledujúcej sezóne chcú mať v Liberci z neho lídra medzi útočníkmi.

„Z mužstva odišiel môj najväčší konkurent Marek Kvapil, v klube očakávajú, že preberiem jeho úlohu lídra. Teším sa na túto výzvu. Hádam nikoho nesklamem. Sú na mňa kladené väčšie očakávania, som pripravený byť top útočníkom mužstva," vyhlásil Hudáček odhodlane pre šport.sk.

Hudáček sa vyrovnáva so zmenou, ktorú celkom uvítal - z centra, ktorý musí zodpovedne plniť defenzívne povinnosti je z neho krídelník, ktorého hlavnou náplňou práce je ofenzívna činnosť, body a góly.

„Tréneri sa rozhodli, že ma odbremenia od bránenia, mám sa sústrediť len na útok. Čakajú odo mňa body a góly.”

Hudáček chce toto rozhodnutie náležite využiť a vylepšiť svoje minulosezónne štatistiky.

„V minulej som nazbieral v 52 zápasoch 39 bodov, chcel som mať priemer bod na zápas. Nebolo to zlé, ale teraz chcem mať lepšie štatistiky.”

Tri sezóny hrával švédsku SHL, druhý rok bude pôsobiť v českej extralige, počas troch sezón si vyskúšal pôsobenie v KHL v drese Slovana. Do nadnárodnej súťaže by sa Libor Hudáček rád vrátil.

„Stále sa chcem posúvať čo najďalej. Rád by som si zahral za niektorý z elitných tímov KHL.”