Odchod do Francúzska som inicioval ja, priznáva Miklík. A toto je dôvod!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Michel Miklík sa rozhodol pokračovať v kariére vo Francúzsku.

Mnohých slovenských hokejových fanúšikov zaskočila nedávna správa o tom, že reprezentačný útočník Michel Miklík bude v kariére pokračovať vo francúzskej najvyššej súťaži. Na spolupráci sa dohodol s tímom Rouen. Pre mnohých bol krok vicemajstra sveta a trojnásobného slovenského majstra prekvapujúci najmä vzhľadom k tomu, že budúca sezóna vyvrcholí domácim svetovým šampionátom. Navyše Slováci budú hrať základnú skupinu v Košiciach, v ktorých Miklík strávil pekný úsek svojej kariéry.

Prečo sa teda Miklík rozhodol pre netradičný krok? Všetko to začalo v príprave pred MS v Dánsku, v ktorej sa stretol s Richardom Stehlíkom a jeho rozprávanie o pôsobení vo Francúzsku Miklíka nenechalo chladným.

„Rišo hral minulý rok práve vo francúzskom Rouene. Rozprával mi, ako to tam funguje. Že majú nadštandardné podmienky a bol veľmi spokojný. Povedal mi, že podľa toho, čo počul, majú o mňa záujem. Tak som to hneď povedal agentovi, ten zavolal do Rouenu a prakticky hneď sme sa dohodli," vysvetľoval Miklík zrod netradičného kroku pre portál šport24.sk.

„Táto krajina ma vždy fascinovala, a preto som rád, že tam teraz idem. Je to pre mňa zase nová výzva. Chcem hrať hokej a mať pokoj na duši," dodal skúsený útočník.

Po Slovensku, Česku, Rusku a Fínsku bude Francúzsko pre 36-ročného Miklíka piatou destináciou, v ktorej bude pôsobiť. V prípade kvalitných výkonov dvere do reprezentácie určite zavreté nemá. Dôkazom je pozvánka do prípravy pre spomínaného Stehlíka, ktorý bojoval do poslednej chvíle o miestenku na šampionát v Dánsku.