O vyhodení Libora Hudáčka z tímu na MS sme dokonca hlasovali, priznáva Šatan

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Libor Hudáček na hokejových MS perlil a takmer ho to stálo miesto v tíme. Zaujímavé skutočnosti s odstupom prezradil Miroslav Šatan.

Libor Hudáček nezaujal na domácich MS len svojimi výkonmi, ale tradične aj kontroverznými výrokmi. Po vysokej výhre nad Veľkou Britániou poriadne zaperlil: „Tréner Craig Ramsay bol nervózny, že nehráme to, čo od náš požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov," uviedol pre slovenské médiá.

Analytik a spolukomentáror RTVS Boris Valábik šikovného útočníka nešetril a povedal, že keby bolo na ňom, vyhodí ho za tento výrok z tímu.

Skutočne od toho nebolo ďaleko. Ako v relácii Pod lampou prezradil Miroslav Šatan, jeden z troch kandidátov na prezidenta SZĽH, o zotrvaní Hudáčka v tíme sa dokonca hlasovalo.

„Keď som čítal tie jeho vyjadrenia, tak sa mi dvakrát pretočili oči, ale ja ho poznám, a preto viem, že on si občas neuvedomuje, aké dôsledky jeho slová môžu mať," hovoril Šatan.

„Libor chcel len povedať, že niekedy je ťažké pre nás hrať systém, lebo my sme Slováci a začneme si robiť, čo chceme. A vypálilo to úplne zle. Keď sme s ním potom sedeli, tak bol úplne v šoku. Neuvedomoval si, čo spôsobil.”

„Keď sme ho vyzvali, nech svoje slová poopraví, tak to bolo ešte horšie. Tak sme mu povedali: Libor, ty len prejdi cez mediálnu zónu a nezastavuj sa. Po poslednom zápase to aj urobil."

Šatan Libora Hudáčka pozná zo spoločného pôsobenia v Slovane Bratislava. Aj to zavážilo pri rozhodovaní o tom, či má alebo nemá zostať po kontroverznom vyjadrení v tíme. Šatan v jeho výroku nevidel zlý úmysel, skrátka Libor je už raz taký.

„Ak by som si myslel niečo iné, tak by v tej chvíli skončil a nebol by súčasťou reprezentácie. Boli však na to rôzne názory a museli sme dokonca o jeho zotrvaní v tíme hlasovať. Pomohlo mi, že ho poznám."