Nominácia Slovenska na Švajčiarsky pohár: Žiariaci Hudáček aj debutant zo Slovana Bratislava

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Pozrite si nomináciu Slovenska na Švajčiarsky pohár. Vrátane žiariaceho Hudáčka či nováčika, ktorému sa darí v Slovane Bratislava.

Vo výbere Slovenska na Švajčiarsky pohár (16. a 17. decembra) sa objavilo meno jedného nováčika - obrancu Andreja Goliana zo Slovana Bratislava. „Andrejovi sa neušlo miesto do Krefeldu. Preto sme sa rozhodli vziať ho do Švajčiarska a dať mu šancu za výkony, ktoré podával v Slovane. Chceme vedieť, či ich dokáže zopakovať aj na reprezentačnej úrovni," uviedol prezident SZĽH Miroslav Šatan na margo nováčika v národnom tíme pre web hockeyslovakia.sk.

Golian má dvadsať rokov, je odchovancom zvolenského hokeja. Dvakrát reprezentoval Slovensko na MS do 20 rokov. V uplynulej sezóne krátko pôsobil v Detve a vyskúšal si zámorskú WHL v drese Tri-City Americans. V tejto sezóne pôsobí v HC Slovan Bratislava, pravidelne nastupuje v prvej obrannej dvojici po boku Matta MacKenzieho. V devätnástich zápasoch strelil jeden gól a pridal dve asistencie.

„Bol som veľmi šťastný, že pozvánka prišla už v mojich dvadsiatich rokoch. Ihneď som volal otcovi, aby sme sa potešili spolu. S doterajším priebehom sezóny som veľmi spokojný. Na ľade dostávam veľa priestoru, za čo vďačím trénerom. Snažím sa podávať čo najlepšie výkony. Darí sa nám aj ako tímu, takže zatiaľ všetko funguje veľmi dobre," pochvaľuje si mladý obranca, ktorý absolvuje reprezentačnú premiéru na seniorskej úrovni.

V nominácii nechýba ani skúsený 104-násobný reprezentant Libor Hudáček. Útočník po presune z Ruska do Švajčiarska viditeľne ožil a výbornú formu chce potvrdiť aj na turnaji vo svojej "novej domovine". V drese švajčiarskeho Lugana strelil v desiatich zápasoch osem gólov.

Nominácia Slovenska na Švajčiarsky pohár


Brankári:

Patrik Rybár (Dinamo Minsk),

Matej Tomek (HC Kometa Brno)

 

Obrancovia:

Martin Bučko (HC Motor České Budějovice),

Daniel Gachulinec (HC Slovan Bratislava),

Martin Gernát (HC Lausanne),

Andrej Golian (HC Slovan Bratislava),

Mário Grman (HKP Hämmeenlina),

Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec),

Martin Marinčin (HC Oceláři Třinec),

Dávid Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce)

 

Útočníci:

Dávid Bondra (HK Poprad),

Marko Daňo (HC Oceláři Třinec),

Dávid Gríger (HC Bílí Tygři Liberec),

Adrián Holešinský (HK Nitra),

Libor Hudáček (HC Lugano),

Miloš Kelemen (BK Mladá Boleslav),

Adam Liška (Severstaľ Čerepovec),

Jakub Minárik (HK Dukla Trenčín),

Miroslav Mucha (Lake Superior University),

Pavol Regenda (HK Dukla Ingema Michalovce),

Miloš Roman (HC Oceláři Třinec),

Juraj Šiška (HC Nové Zámky)