Nitra hlási príchod veľkého mena: Návrat strateného syna!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Samuel Buček odchádza zo Slovana, kam povedú jeho kroky?

Útočník Samuel Buček sa po sezóne v drese Slovana vracia do Nitry.

„Mám nejaké osobné veci, kvôli ktorým som sa vrátil. Myslím si, že mám čo klubu dať a vrátiť. Som tu v domácom prostredí, v ktorom som hrával od malička a vždy sa sem rád vrátim. Je to trochu nostalgia, keď sa vrátite do známeho prostredia. Už sa neviem dočkať sezóny, pretože som bol dlho zranený a hlad po hokeji je u mňa enormný. Dúfam, že pomôžem klubu k dobrým výsledkom a urobíme nejaký dobrý úspech," vyhlásil Buček pre klubový web Nitry.

Dvadsaťdvaročný krídelník odohral v základnej časti za "belasých" len 14 zápasov so ziskom 11 bodov. Pribrzdilo ho zranenie.

„Sme radi, že Samo bude opäť súčasťou nášho mužstva. Vytiahli sme ho už v roku 2015, vtedy ešte len ako 16-ročného do A-tímu a postupne sa vypracoval na lídra. Mrzelo nás, že vlani nezostal v Nitre, ale to už je za nami. Veríme, že sa k tomu rovnako postavia aj fanúšikovia a Samo nadviaže na svoje výkony v drese rodnej Nitry. Sme presvedčení, že má predpoklady patriť k najlepším hráčom v lige," reagoval na návrat Bučeka prezident klubu Miroslav Kováčik.

Dokáže Buček pod Zoborom nadviazať na životnú sezónu 2018-19, v ktorej nazbieral 51 bodov v 54 zápasoch základnej časti a ďalších 9 gólov a 14 bodov pridal v osemnástich súbojoch play off. Bol najlepším strelcom vyraďovacej časti a vyhlásili ho za MVP play off.