Nevzal ho na olympiádu ani domáce MS. Lašák otvorene o Julovi Hudáčkovi

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Tréner brankárov slovenskej reprezentácie Ján Lašák otvorene o Julovi Hudáčkovi.

Tréner brankárov slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Lašák nenominoval Júliusa Hudáčka na vlaňajšiu olympiádu v Pjongčangu, ani na tohtoročné domáce MS.

Zvláštne, nakoľko Július Hudáček je jediným slovenským brankárom pôsobiacim v KHL. Najlepšej európskej súťaži. Pravidelne v nej nastupuje, navyše podáva výborné výkony.

Niet divu, že Hudáček sa po nenominácii na domáci šampionát vyjadroval smerom k možnej reprezentácii dosť pesimisticky a zvažoval ukončenie repre kariéry.

Svoje možno zohráva kritika, ktorou sa v minulosti Július Hudáček na adresu Jána Lašáka prezentoval v médiách, keď vyhlásil, že podľa neho by brankár, ktorý ukončí aktívnu kariéru, nemal okamžite stať reprezentačným trénerom brankárov, ale mal by zbierať skúsenosti nižšie, resp. pri mládeži.

Hudáček nebol ani v nominácii Slovenska na nedávnom Nemeckom pohári. Pritom je jednotkou Spartaka Moskva a má výbornú 93 % úspešnosť zásahov.

„Jula nepotrebujeme ťahať z Ruska na takéto zápasy. Je dobrý brankár, všetci to vieme. Reprezentácia bola vždy o tíme a národe, nie o jednom trénerovi. Ja som s Julom neskončil, naďalej ho sledujem pre potreby národného tímu," vyhlásil Lašák pre šport.sk.

Lašák netají, že chce dávať priestor najmä mladším gólmanom, otvoriť im cestu do sveta a nájsť nových adeptov pre reprezentačný dres.

„Na týchto podujatiach môžeme skúšať. Chcem vidieť brankárov, ktorým môžeme pomôcť cez reprezentáciu do sveta. Nerád by som hovoril konkrétne mená. Chalani si to musia vybojovať na ľade," vyjadril sa tréner brankárov smerom k decembrovému turnaju vo Švajčiarsku.