Neuveriteľný štart! Slovenská dvojica vládne bodovaniu švédskej ligy a je postrachom súperov + VIDEO

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Tomu sa povie vstup do sezóny! Slovenská dvojica postrachom súperov, vedie bodovanie švédskej ligy

Našli sa! Peter Cehlárik a Marek Hrivík spojili svoje sily a sezónu odštartovali vo švédskom Leksande. Dvaja útočníci, ktorých spája podobný osud. Dlhoročný boj v zámorí o miesto v NHL, ktorý im však nevyšiel podľa predstáv a tak sa vrátili späť do Európy. Našli konečne svoje hokejové šťastie?

Tréner dal dvojicu slovenských reprezentantov so skúsenosťami z NHL bok po boku do prvého útoku. Tento ťah sa mu vypláca v maximálnej možnej miere.

V oboch zápasoch sezóny švédskej SHL boli Slováci ústrednými postavami Leksandu. Na víťazstve v Malmo sa podieľal Marek Hrivík štyrmi asistenciami a Peter Cehlárik gólom a dvoma asistenciami.

Leksand je aktuálne na čele tabuľky so ziskom 4 bodov v dvoch zápasoch. Ale je jediným tímom v súťaži, ktorý odohral už dve stretnutia. Niektoré tímy dokonca ešte čakajú na svoju sezónnu premiéru.

Cehlárik a Hrivík dovedna nazbierali neuveriteľných 12 bodov v 2 zápasoch a sú na čele bodovania švédskej ligy. Cehlárik je lídrom s troma gólmi a troma asistenciami. Hrivík nazbieral šesť asistencií - je najlepším nahrávačom. Cehlárik zas najlepším strelcom.

Len tak ďalej chlapci!