Neprešľapujeme, my stále padáme nižšie. Slovenská hokejová legenda naložila aj trénerovi Ramsaymu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovenská hokejová legenda absolútne bez servítky o slovenskom hokeji.

Slovenská hokejová legenda Milan Kužela sa v rozhovore pre televíziu TABLET.TV otvorene vyjadrila k slovenskému hokeju i k trénerovi Craigovi Ramsaymu.

Pred domácimi MS 2019 naši hokejisti odohrali päť prípravných stretnutí - po domácej prehre so Švédskom a dvoch porážkach v Nemecku si ako-tak napravili reputáciu víťazným dvojzápasom v Rakúsku.

Kužela s predvedenou hrou v príprave nie je spokojný. Navyše ani s tvorbou kádra, ktorý mal byť podľa jeho názoru už takmer hotový. Upozorňuje na to, že na posily z NHL spoliehame až prehnane a tie nás nemusia spasiť.

„Pozorne sledujem výkony i výsledky našich chlapcov v prípravných zápasoch, no zatiaľ to nie je z ich strany nič moc. Ako sa však hovorí, všetko zlé je na niečo dobré, a preto dúfam, že sa to postupom času otočí. Veľa sa spomínajú hráči z NHL, no nemôžeme si zasa myslieť, že tí nás spasia. Ja osobne si myslím, že náš káder mal byť už pred dvojzápasom s Rakúskom na takých 70 percent stabilizovaný, aby si chlapci na seba zvykli. Ak totiž do každého duelu nastupujú v inom zložení, ťažko sa zohrajú."

Slovenský hokej podľa jeho názoru nestagnuje, ale upadá. Krajiny, ktoré boli v minulosti hokejovo ďaleko za nami, nás nielenže dobiehajú, ale v niektorých prípadoch aj predbiehajú. Pozrime sa napríklad na Švajčiarov či Nemcov.

„Nemyslím si, že prešľapujeme, my práveže neustále padáme nižšie. Svedčí o tom napríklad aj fakt, že do najvyššej súťaže sme pred sezónou pribrali dva maďarské kluby a už tie naše kluby začínajú zdolávať. Definoval by som to asi tak, že my pomáhame druhým a hokejová špička, kam sme ešte donedávna patrili, nám uteká. Pokojne sa môže dokonca stať aj to, že o takých päť či osem rokov sa maďarskej reprezentácii budeme pozerať na chrbát."

Kužela sa celkom nestotožňuje ani s angažovaním zámorského trénera Craiga Ramsayho. Nevidí v tom žiadny progres a ako sa sám vyjadril, nevie si predstaviť ako to funguje v kabíne.

„Ak mám byť úprimný, nevidím v tom žiadny pokrok. Myslím si, že na Slovensku máme mnoho výborných trénerov, ktorí by si zaslúžili podobnú príležitosť. Navyše si neviem ani predstaviť, ako to funguje v kabíne. Každý hráč, ktorý dostane teraz pozvánku do reprezentácie, sa musí naučiť po anglicky? Veď nech sa Ramsay učí slovensky. Ďalšia vec je, prečo by sme mali hrať kanadským systémom ? Veď sme Slováci a svoj fungujúci systém sme mali vždy."