Nemecký pohár: Slovensko – Švajčiarsko (hokej – online)

v kategórii: Hokej 0

Výsledok zápasu Nemeckého pohára medzi Slovenskom a Švajčiarskom. KREFELD 8. novembra (WebNoviny.sk).

Slovenskí hokejisti hrajú vo štvrtok proti Švajčiarom svoj úvodný zápas na Nemeckom pohári 2018.

Turnaj v Krefelde je pre slovenskú hokejovú reprezentáciu prvou previerkou v novej sezóne. Výber kanadského trénera Craiga Ramsayho, v ktorom sa nachádzajú aj štyria nováčikovia v národnom tíme, na podujatí obhajuje druhé miesto spred roka.

Pred rokom Slováci dosiahli na Nemeckom pohári dve víťazstvá v troch dueloch a obsadili druhé miesto za suverénnym olympijským tímom Ruska.

Zopakovať rovnaký výsledok však nebude jednoduché. Domáci Nemci nominovali na turnaj až trinástich strieborných medailistov z februárovej olympiády v Pjongčangu, Rusi majú výber plný talentovaných mladých hráčov z KHL a netreba zabúdať ani na vicemajstrov sveta zo Švajčiarska.

Hokejisti spod Tatier absolvujú v Krefelde tri zápasy v priebehu štyroch dní. Po súboji so Švajčiarmi nastúpia v sobotu (17.00 h) proti olympijskému tímu Ruska a na záver si zmerajú sily v nedeľu s Nemeckom (14.30 h).

Hokej - Nemecký pohár 2018/2019

  • Krefeld

Slovensko - Švajčiarsko 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly:

01:54 - 1:0 D. Bondra (M. Sukeľ, T. Malec)

29:03 - 1:1 D. Simion (C. Bertschy)

17:53 - 1:2 N. Rod (C. Bertschy)

42:50 - 2:2 M. Haščák (R. Puliš, M. Gernát) - presilová hra

47:54 - 2:3 I. Pestoni (C. Bertschy, J. Fuchs) - presilová hra

Zostavy:

Slovensko: Janus - Marek Ďaloga, Martin Chovan, M. Rosandič, Sersen, Malec, M. Grman, J. Mikuš, Gernát - Kudrna, Kytnár, B. Rapáč - D. Bondra, M. Sukeľ, Lantoši - M. Lunter, Špirko, P. Svitana - Puliš, Bubela, M. Haščák

Švajčiarsko: Descloux - Frick, Fora, Glauser, Kreis, Karrer, Marti, Heldner, Rod - Pestoni, Riat, Fuchs - Herren, Richard, Martschini - Simion, Albrecht, Mottet - Bertschy, Walser, Miranda 

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.