Nemeček odchádza zo slovenského hokeja

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Igor Nemeček oznámil na kongrese SZĽH odchod zo slovenského hokeja.

Na stredajšom kongrese SZĽH, ktorý vyvrcholí voľbami nového prezidenta, oznámil Igor Nemeček svoj odchod zo slovenského hokeja. Pracovať bude v IIHF.

Nemeček bol dva roky generálnym manažérom slovenskej reprezentácie, desať rokov pôsobil ako tímový manažér. V roku 2015 porazil vo voľbách o post prezidenta SZĽH Richarda Lintnera.

Tento moment spustil veľkú búrku v slovenskom hokeji. Skupina "zlatých chlapcov" na čele s Lintnerom či Michalom Handzušom zorganizovala bojkot vyše 50 hráčov, čo si veľmi negatívne odniesli generálny manažér reprezentácie Róbert Švehla a hlavný tréner Zdeno Cíger, ktorý mali veľký problém poskladať tím.

Napokon bojkotujúci slávili úspech. Po úpravách stanov a predčasných voľbách sa novým šéfom zväzu stal Martin Kohút. Jeho prioritou bolo vrátiť do slovenského hokeja Miroslava Šatana a to sa mu podarilo. Bývalý špičkový útočník pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v pozícii generálneho manažéra a aktuálne kandiduje na post prezidenta SZĽH.

Nemeček bol riaditeľom organizačného výboru, ktorý sa staral o prípravu domácich MS 2019. Odviedol výbornú robotu, chválili nás aj v zahraničí a šampionát priniesol výrazne väčší zisk ako predošlé MS na Slovensku.