Wheeler vidí v Nemcovi najlepšieho slovenského obrancu od čias Cháru, u Slafkovského vidí chyby

v kategórii: Hokej 0

Scott Wheeler zaradil Šimona Nemca na štvrté miesto vo svojom rebríčku 50 najlepších draftovaných hráčov do 23 rokov.

26.7.2022 (Webnoviny.sk) - Zámorský expert Scott Wheeler z magazínu The Athletic zaradil slovenských hokejistov Šimona Nemca a Juraja Slafkovského do svojho rebríčka 50 draftovaných hráčov vo veku do 23 rokov, ktorí majú najväčší potenciál presadiť sa v zámorskej NHL.

Nemec sa v jeho zozname ocitol na štvrtej pozícii a ako tretí z obrancov, Slafkovského umiestnil Wheeler až na 10. priečku a siedmu medzi útočníkmi.

Hrá o triedu lepšie ako rovesníci

"Len vo februári oslávil 18. narodeniny a už nazbieral 65 bodov v 112 zápasoch medzi mužmi. Za ostatné roky nemal žiaden draftovaný obranca také štatistiky. Výnimočné výkony podával v extraligovom play-off aj na MS. Hrá o triedu lepšie ako jeho rovesníci, vynikal aj v súbojoch proti hráčom NHL. V domácej súťaži už patrí medzi elitných hráčov. Je inteligentný a komplexný obranca, ktorý organizuje hru aj zakladá akcie. Vďaka skvelej pohyblivosti rýchlo reaguje na vývoj hry. Dokáže súperov oklamať pohybom a na svoj vek je veľmi vyspelý," napísal Wheeler o Nemcovi.

Nástupca Zdena Cháru

Tohtoročnú draftovú dvojku klubu New Jersey Devils považuje odborník za nástupcu Zdena Cháru, víťaza Stanleyho pohára aj Norrisovej trofeje: "Nie je to dynamický a rozdielový hráč, ale má veľký talent. Vie, kedy treba útočiť a kedy brániť. Má dobré fyzické parametre, vycibrenú obrannú hru a je pravák. Očakávam od neho, že bude najlepší slovenský obranca od čias Zdena Cháru a člen prvej formácie, ktorý sa bude prezentovať efektívnou a modernou hrou. Hrá s ľahkosťou, prehľadom a štýlom, ktorý sa bude od obrancov vyžadovať."

Zobraziť fotogalériu k článku:
Draft nováčikov zámorskej NHL 2022 (fotografie)

Slafkovský má v hre aj nedostatky

Slafkovského draftoval tím Montreal Canadiens z prvej pozície, no Wheeler našiel v jeho hre aj nedostatky: "Má kombináciu talentu a veľkosti, po ktorej skauti a tréneri túžia. Ukazoval to medzi profesionálmi na domácej, no najmä na medzinárodnej scéne. Je robustný krídelník, ktorý svojou šikovnosťou a obratnosťou pripomína menších hráčov. Vďaka jeho korčuliarskym schopnostiam je prekvapivo nebezpečný aj v prečísleniach. Je pôsobivé, ako si verí s pukom na hokejke. Vďaka tomu sa dokáže uvoľniť od mantinelu, ale niekedy pri tom puk stratí. Rád chodí s pukom od stredového mantinelu do kruhov, odkiaľ strieľa forhendom. Páči sa mi jeho prístup aj osobnosť. Drží sa svojho agresívneho štýlu, čo je vzhľadom na jeho veľkosť riskantné. V Liige tiež nebol veľmi produktívny, takže ho nehodnotím tak vysoko ako bol draftovaný."

Na prvom mieste má Powera

Na prvé miesto vo svojom rebríčku Wheeler zaradil kanadského obrancu Owena Powera, draftovú jednotku z minulého roka. Pred Nemcom skončili aj americký obranca Luke Hughes, štvorka vlaňajšieho draftu a kanadský center Shane Wright, štvorka tohtoročného draftu.

Medzi 50 vybranými hráčmi je 19 draftovaných v tomto roku, 16 z minulého roka, 11 z roku 2020 a štyria z roku 2019. Celkovo je v rebríčku 36 útočníkov a 14 obrancov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.