Nemci by si v Pekingu radi zopakovali Pjongčang spred štyroch rokov, ich motorom majú byť emócie

v kategórii: Hokej 0

Nemci pred štyrmi rokmi získali strieborné medaily a vo vyrovnanom finále proti Rusom dokonca siahali na zlato.

22.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nemeckí hokejisti získali v skupinovej fáze ZOH 2022 v čínskom Pekingu iba tri body za utrápené víťazstvo 3:2 nad domácimi outsidermi.

Pred utorkovým súbojom proti Slovákom o postup do štvrťfinále všetko hádžu za hlavu, aspoň tak to tvrdí ich kapitán Moritz Müller.

Kostrbaté výkony v predkole

Skúsený 35-ročný obranca z Kolína nad Rýnom je jedným z desiatich nemeckých hokejistov, ktorí si pamätajú senzáciu spred štyroch rokov zo ZOH v Pjongčangu.

Vtedy Nemci získali strieborné medaily a vo vyrovnanom finále proti Rusom dokonca siahali na zlato.

"Naše výkony v predkole turnaja boli kostrbaté, ale to dnes už nikoho nezaujíma. Za tri zápasy sme si už zvykli na menšiu hraciu plochu s rozmermi NHL a už vieme, ako máme hrať. Najlepšie bude, ak to bude priamo dopredu," zamyslel sa Moritz Müller na webe nemeckého Eurosportu.

Ďalší tridsiatnik z nemeckej obrany Korbinian Holzer v minulosti odohral vyše 200 zápasov v NHL v tímoch Toronta a Anaheimu a rovnako bol členom strieborného tímu zo ZOH 2018.

Nemcom chýbal zápal pre hru

"Na malej ploche je to najmä o správnosti a rýchlosti rozhodovania. Treba bleskovo reagovať na dianie na ľade, lebo inak nás súper vytrestá. A ešte treba často strieľať. Podľa hesla každá strela je dobrá strela," uviedol Holzer.

Fínsky tréner Nemcov Toni Söderholm si všimol, že v prvých dvoch zápasoch na ZOH 2022 proti Kanaďanom (1:5) a Číňanom (3:2) jeho hráčom akoby chýbal väčší zápal pre hru, absentovali u nich väčšie emócie.

Zmenu priniesol až zápas s Američanmi, ktorý síce prehrali 2:3, ale v závere neboli ďaleko od vyrovnania.

"Chcem v našej hre vidieť čo najviac emócií. A verím, že si zahráme na tejto olympiáde nielen pätnásteho, ale aj šestnásteho, osemnásteho a dvadsiateho. Všetci vieme, že 20. februára je v Pekingu na programe finálový zápas," uviedol Söderholm.

Vášeň na prvom mieste

Nemci tvrdia, že práve spoločne prežité silné emócie ich pred štyrmi rokmi doviedli až do finále.

Nebyť toho, možno by v Pjongčangu prehrali už prvý zápas vyraďovacej časti proti Švajčiarom, v ktorom uspeli 2:1 po predĺžení.

"Vášeň musí pre nás zostať na prvom mieste. Potrebujeme sa spoločne tešiť z dobrých výsledkov a veríme, že ich aj dosiahneme," uzavrel Holzer.

Ďalší člen strieborného tímu z Pjongčangu 2018, útočník Patrick Hager, pred súbojom so Slovákmi podotkol: "Musíme sa skoncentrovať presne na to, čo nás čaká. Nejde o sériu play-off, ale iba o jediný zápas, v ktorom treba uspieť."
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.