Nemali sme veľké očakávania, ale je výnimočný, znie z Fínska na adresu slovenského reprezentanta

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nielen novú zmluvu, ale aj veľkú pochvalu dostal slovenský reprezentant od klubu z krajiny majstrov sveta

Slovenský reprezentačný útočník Kristián Pospíšil podpísal nový kontrakt s fínskym tímom Lukko Rauma. Spoluprácu predĺžil o ďalší rok, klub o tom informoval prostredníctvom oficiálneho webu.

Pospíšil bol štvrtým najproduktívnejším hráčom tretieho tímu fínskej Liigy. Na konte mal 15 gólov a 34 bodov v 54 stretnutiach. Nazbieral aj 20 plusiek. Nečakane vydarená sezóna vzhľadom k tomu, že celý predošlý ročník musel pre zranenie vynechať.

Výbornými výkonmi v krajine majstrov sveta si vypýtal aj premiérovú reprezentačnú pozvánku. Slovenskému tímu pomohol na domácom Kaufland Cupe obhájiť vlaňajšie prvenstvo.

Od predstaviteľom tímu Lukko Rauma dostal Pospíšil nielen nový kontrakt, ale aj veľkú pochvalu. Z úst Kalleho Sahlstedta, športového riaditeľa klubu, zazneli dokonca slová o výnimočnosti.

„Kristián je zaujímavý chalan. Prišiel k nám na skúšku, pričom sme vedeli, že má talent. Očakávania neboli vysoké, ale záujem sa objavil len čo sme videli, aký je typom hráča. Istým spôsobom je výnimočný. Dokáže streliť gól z ničoho. Aj z nezaujímavej situácie môže za sekundu vytvoriť pre nás veľkú výhodu."

Pospíšil odohral svoj zatiaľ najvydarenejší ročník. Pritom má len 23 rokov a za sebou mal ročný herný výpadok. Aj preto sa Sahlstedt domnieva, že mladý Slovák ani zďaleka naplno neodkryl svoj potenciál.

„Dosiahol výbornú bilanciu v prvej profesionálnej sezóne napriek tomu, že mal predtým zranenie. Preto sa domnievame, že budúca sezóna bude oveľa lepšia. Stále u neho existuje priestor na zlepšenie. Musí sa naučiť riešiť dôležité situácie a tiež sa sústrediť na udržanie vysokej úrovne svojej hry."