Necelé tri mesiace do MS 2020: Pre Slovensko to s posilami zo zámoria dobre nevyzerá

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Do MS 2020 zostávajú necelé tri mesiace. Prvý pohľad na eventuálne posily zo zámoria nevyzerá dobre

Necelé tri mesiace zostávajú do štartu MS 2020 vo Švajčiarsku. Aj keď je to pomerne dlhá doba, dá sa toho pomerne veľa vydedukovať vzhľadom k priebehu sezón v zámorských ligách NHL a AHL. S eventuálnymi posilami slovenského tímu to aktuálne priaznivo rozhodne nevyzerá.

Z NHL reálne vyzerá len Tatar. Ak neprestúpi


Z NHL je reálny len Tomáš Tatar. Ten v Montreal Canadiens zažíva životnú sezónu. Je najproduktívnejším hráčom tímu. Má veľkú šancu prvýkrát v kariére dosiahnuť 30-gólovú a 60-bodovú métu. Montrealu sa rozplýva sen o playoff ako ranná hmla. Prehral štyri zápasy v rade, na playoff stráca osem bodov a to odohral o dva zápasy viac ako Toronto, ktoré má v rukách poslednú postupovú miestenku. Na druhej strane to však Montreal môže už zabaliť a pokojne sa môžu potvrdiť špekulácie zámorských expertov o trejde Tomáša Tatara, za ktorého by Montreal dostal obrovskú protihodnotu. Spomínajú sa najmä destinácie ako Pittsburgh, Dallas či Edmonton.

Boston s Halákom a Chárom, Tampa Bay s Černákom a Washington s Pánikom sú tri najlepšie tímy Východnej konferencie, playoff im neunikne. Toronto s Marinčinom je na hrane postupu, aktuálne je na priečke znamenajúcej playoff. Dallas so Sekerom je druhý najlepší tím v Západnej konferencii a s kapitánom z posledných MS asi tiež nemožno od začiatku šampionátu počítať.

Ako to vyzerá so Slovákmi v AHL?


Pohľady sa upierajú aj do AHL, kde pôsobí hneď niekoľko slovenských reprezentantov. No ani tu to necelé tri mesiace pred štartom šampionátu nevyzerá nádejne z pohľadu potenciálnych posíl slovenského tímu.

Bakersfield je tretí najhorší tím Západnej konferencie a na playoff stráca 7 bodov. No Tomáš Jurčo je po operácii a je otázne kedy sa vráti do hry a či vôbec bude schopný na MS štartovať. Vo Východnej konferencii sú mimo priečok playoff Binghamton s Mariánom Studeničom a Cleveland s Markom Daňom. Tieto tímy strácajú na playoff 6, resp. 8 bodov.

Belleville s Jarošom, Hartford s Húskom a Hershey s Fehérvárym sú tri najlepšie tímy na východe a s ich účasťou na MS nemožno príliš počítať. Tesne v zóne postupu sa drží Providence, kde pôsobia útočníci Lantoši s Cehlárikom. Štvrtý na západe je Stocktom s Ružičkom a M.Pospíšilom, tento tím tiež pevným krokom mieri do vyraďovacej časti.

Za 11 týždňov zostávajúcich do štartu MS vo Švajčiarsku sa toho môže síce ešte veľa zmeniť, no aktuálne by sa potenciálne posily slovenského tímu zo zámoria dali spočítať na prstoch jednej ruky. Tréner Craig Ramsay a GM Miroslav Šatan sa budú musieť spoľahnúť v drvivej väčšine na hráčov z európskych súťaží.