Najsilnejšia dvadsiatka v histórii slovenského hokeja, potvrdzuje Podkonický

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Andrej Podkonický potvrdzuje, že Slovensko má najsilnejšiu dvadsiatku v histórii.

Samuel Kňažko, Šimon Nemec, Juraj Slafkovský. Trojica juniorov, ktorí sa dostali na MS v Lotyšsku a výkonmi vôbec nesklamali. Naznačili, že môžu byť piliermi slovenskej reprezentácie v budúcnosti.

Ján Lašák hovoril o tom, že máme aktuálne najsilnejší ročník dvadsiatky v histórii slovenského hokeja. Nový tréner juniorskej reprezentácie Andrej Podkonický mu dáva v rozhovore pre Denník Šport za pravdu.

„Áno, je to veľmi silný ročník. Máme z neho kvalitných útočníkov, aj obrancov. Je to na chalanoch, aby sa ukázali ako mužstvo. Ak uspejú ako tím, porastie aj ich individuálna cena."

Dvadsiatka v posledných rokoch jazdila na MS s cieľom vyhrať zápas s papierovým outsiderom skupiny a vyhnúť sa ohrozeniu zostupu. No so silným ročníkom stúpajú aj očakávania a logicky tlak na lepší výsledok.

„Som si toho vedomý, že sa bude čakať lepší výsledok, keďže máme chalanov so skúsenosťami z mužského hokeja. Nikto nečakal, že sa takto rýchlo chytia. Ďalší šampionát dvadsiatok bude pre nich ťažší, ako prvý rok, keďže sa bude od nich už žiadať viac. Verím, že to zvládnu. Majú všetko ešte pred sebou. Tím sa dá veľmi dobre poskladať. Nebudeme myslieť len na jeden kľúčový zápas v skupine," avizuje Podkonický.

Podľa Podkonického je kľúčové pre ďalší progres mladých hráčov, aby dostávali priestor v najvyššej slovenskej extralige. A nielen na pár minút vo štvrtej formácii.

„Pozrime sa na Švédov, alebo Fínov, ktorí hrajú pravidelne v podobnom veku mužský hokej v dobrých mužstvách. U nás by sme našli možno Andreja Goliana a Šimona Nemca, ktorí hrali dostatočný počet minút. Na druhej strane na to musia chalani aj mať, nedá sa to len tak umelo vytvoriť. Musíme nájsť hráčov, ktorí to zvládnu a dať im šancu v prvých dvoch päťkách, nielen vo štvrtej formácií na pár striedaní. Aj kluby im musia veriť a neposadiť ich, keď spravia chybu."