Najmladší tím v histórii! Takto vyzerá slovenská nominácia na MS 2022

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Stávka na mladosť! Pozrite si nomináciu Slovenska na MS vo Fínsku

Do konečnej 25-člennej nominácie Slovenska na MS vo Fínsku sa napokon nedostala dvojica Adam Jánošík a Adrián Holešinský, ktorých nepustil na šampionát ich zdravotný stav. Informuje o tom portál hockeyslovakia.sk.

Slovenská reprezentácia sa na MS vo Fínsku predstaví s historicky najmladším kádrom. Priemerný vek nominovaných je len 24,44 roka.

„Počas víkendu sa situácia vykryštalizovala v súvislosti so zdravotným stavom niektorých hráčov. Vyšetrenie, ktoré absolvoval Martin Gernát, ukázalo, že nie je natoľko vážne, aby nemohol cestovať na šampionát. Naopak, u Adriána Holešinského malo limitujúci charakter. Nepocestuje s nami na majstrovstvá sveta ani on, ani Adam Jánošík, ktorý mal pozitívny test na koronavírus," informoval prezident SZĽH a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Vedenie národného tímu plánuje zapísať v úvode turnaja len 23 mien a dve voľné okienka necháva v prípade potreby pre posily zo zámorskej NHL.

„Dvaja hráči, pravdepodobne Sýkora a Bučko, budú čakať na šancu. Necháme si dve miesta voľné a uvidíme, ako sa vyvinie situácia v play-off NHL. Máme viacero možností, sme pripravení s nimi pracovať. Dôležité bude, ako dopadnú kluby, v ktorých títo hráči a pôsobia a či ich po konci sezóny uvoľnia. Do celého procesu prehovoria aj potreby mužstva, ktoré sa ukážu po prvých zápasoch. Budeme flexibilní," hovoril Šatan.

Nominácia Slovenska na MS 2022 vo Fínsku


Brankári: Patrik Rybár, Matej Tomek, Adam Húska
Obrancovia: Martin Bučko, Peter Čerešňák, Daniel Gachulinec, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Šimon Nemec, Mislav Rosandič
Útočníci: Andrej Kollár, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Mário Lunter, Jakub Minárik, Kristián Pospíšil, Pavol Regenda, Miloš Roman, Juraj Slafkovský, Adam Sýkora, Samuel Takáč, Alex Tamáši, Tomáš Tatar.