Najmladší extraligový strelec: Toto je dôvod, pre ktorý sú Švédi úspešní v práci s mládežou

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Prečo sú Švédi tak úspešní vo výchove mládeže? Toto je podľa najmladšieho extraligového strelca hlavný dôvod

Dalibor Dvorský sa stal historicky najmladším strelcom gólu v slovenskej extralige. Prekonal rekord svojho vzoru Mariána Gáboríka. Talentovaný útočník hokejovo vyrastal vo Švédsku. Táto severská krajina je preslávená pre svoju úspešnú prácu s mládežou. V čom spočíva ich tajomstvo?

„Vo Švédsku sú hokejisti od mladého veku strašne veľa na ľade a hrajú veľa zápasov v ktorých nejde o štatistiky, ale viac o radosť z hokeja. Čiže podľa mňa je to práve v tom," uviedol Dvorský v rozhovore pre portál šport24.sk.

Pre pandémiu koronavírusu boli mládežnícke súťaže vo Švédsku zrušené a pomocnú ruku 15-ročnému mladíkovi ponúkla Banská Bystrica. V drese "baranov" naberá veľmi cenné skúsenosti v seniorských zápasoch. V štrnástich zápasoch dvakrát skóroval a pridal jednu asistenciu.

Dvorský porovnal v čom spočíva najväčší rozdiel v zápasoch medzi mužmi a juniormi.

„Ťažšie je to najmä po fyzickej stránke. U mužov sa hrá viac do tela a navyše sú to skúsenejší hráči, keďže majú toho za sebou oveľa viac. Celkovo sú na ľade múdrejší a skúsenejší. Keby som to však porovnal so švédskou juniorkou, tak rýchlostne sú na tom súťaže podobne."