Nagy sa obul do trénerov za zlyhanie v závere proti Nemcom

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Bol som prekvapený, že si Richard Pánik po zápase nezbalil výstroj a neodišiel na druhý deň domov, tvrdí Laco Nagy

Zbabraný záver zápasu s Nemeckom na domácich MS 2019 nás bude asi ešte dlho mátať. Dve minúty pred koncom Slováci vyhrávali 2:1, napokon prehrali 2:3. Táto prehra sa v konečnom zúčtovaní ukázala ako kľúčová.

Vyrovnávajúci gól v 59. minúte padá na hlavu Craiga Ramsayho a ostatných trénerov. Myslí si to bývalý útočník Ladislav Nagy, ktorý po domácom šampionáte uzavrel úspešnú kariéru.

„Bola zhruba minúta a pol do konca, päť na päť, stredné pásmo, buly. Nemci mali na ľade najlepších hráčov a ešte aj s brankárom v bránke. Náš tréner, mladý, nechcem menovať, tam poslal mladých chlapcov. Liška, Lunter a v obrane Marinčin s Jarošom," opisoval kľúčový moment turnaja Nagy v podcaste Boris a Brambor.

„Tréneri si mysleli, že to ubránia, ale v takejto situácii je potrebné dať tam najlepších hráčov. Napríklad Rišo Pánik, čo hral celú sezónu v NHL v oslabeniach, tam vôbec nešiel. Bol som prekvapený, že si po zápase nezbalil výstroj a neodišiel na druhý deň domov," hovoril bez servítky Nagy.

Nagy je toho názoru, že v danej kľúčovej situácii pri tesnom vedení v závere stretnutia mali tréneri poslať na ľad to najlepšie a najskúsenejšie, čo mali k dispozícii. A teda borcov z NHL.

„Tatar, Pánik, Sekera a ďalší starší hráči mi po zápase u mňa na izbe povedali, že boli prekvapení, prečo nešli na ľad. Osobne si myslím, že keby minútu a pol do konca zápasu dostala prvá päťka gól, zoberie celú zodpovednosť na seba."

Podľa Nagya mali tréneri po stretnutí prebrať zodpovednosť aj na seba a priznať si, že spravili chybu.

„Dobre, Nemci vyrovnali, keď tam boli mladí. Stalo sa. Ale tí mladí, také situácie nikdy nezažili. A čo povieš 18-ročnému chlapcovi? Môj osobný názor je, že aj tréneri mohli na seba zobrať zodpovednosť a povedať, že aj oni spolu s hráčmi spravili chybu."