Nagy: Rybárovi v tomto veľmi pomohol otec! Neviem, či to mala byť robota Lašáka, myslím, že na to tam je

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Patrik Rybár bol najlepším brankárom olympiády v Pekingu. Podľa Ladislava Nagya mu v tomto veľmi pomohol otec Pavol. Na to by tam mal byť Ján Lašák, pripomína

Patrik Rybár jedným z hlavných hrdinov slovenského tímu, ktorý vybojoval bronz na olympiáde v Pekingu. Dostal sa do turnaja ako trojka, no potom už do bránky nikoho nepustil. Dostal sa do All star tímu. Bol najlepším brankárom turnaja. V šiestich zápasoch mal famóznu 96,6 % úspešnosť zásahov a inkasoval v priemere len 0,86 gólu. Určite sa dostane aj do povedomia zástupcov tímov zámorskej NHL.

„Paťo chytal neuveriteľne. Braňo Konrád a Matej Tomek to mali v úvode ťažké, lebo sme zo začiatku horeli v obrane, brankári za góly nemohli. Potom naskočil do bránky Patrik a nepustil už späť nikoho. Chytal perfektne," chválil hru Patrika Rybára bývalý reprezentačný útočník Ladislav Nagy v rozhovore pre Denník Šport.

„Výrazne mu pomohol jeho otec Pavol, ktorý mu rozoberal presilové hry a hru súperov. Neviem, či to mala byť robota Jána Lašáka. Myslím si, že na to je v reprezentácii. Každopádne, ale klobúk dole pred Paťovým otcom, ktorý je v tomto na Slovensku špička. Detailne rozoberá videá, má to premakané," dodal.