Nagy: Krach HC Košice? Treba reálne zháňať peniaze, nielen sedieť na zadku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ladislav Nagy sa vyjadril na tému nelichotivej situácie v HC Košice.

HC Košice sa nemôžu v ťažkom období pandémie koronavírusu spoľahnúť na ekonomickú pomoc dlhoročného partnera U.S. Steel, ktorý má svoje vlastné problémy. Preto reálne hrozí, že prvýkrát v histórii začne sezóna najvyššej slovenskej súťaže bez "oceliarov".

Vedenie Košíc vyhlásilo verejnú zbierku na 700-tisíc EUR, no zatiaľ sa vyzbierali len "drobné" a všetko nasvedčuje tomu, že Tipsport liga bude bez tradičného účastníka z východu Slovenska. Deadline je 15. júla.

„Je veľmi smutné, čo sa tam teraz deje. Treba si vziať príklad z konkurenčných Michaloviec, ktoré majú vyše sto sponzorov a všetko tam perfektne funguje. Tento systém sa mi páči. Aj v Košiciach máme plno firiem, ktoré by mohli miestny hokej podporiť. Treba za nimi len ísť a opýtať sa, či sú ochotné pomôcť. Nielen sedieť na zadku, ale reálne zháňať peniaze," vyjadril sa Ladislav Nagy pre čas.sk.

Ladislav Nagy je jedným z najlepších hokejistov v histórii slovenského hokeja. Má zlato a bronz z MS, viac ako 400 zápasov odohral v zámorskej NHL. Odchovanec košického hokeja ukončil kariéru troma sezónami s kapitánskym céčkom na hrudi v drese "oceliarov". Mal v pláne po skončení aktívnej kariéry zostať v štruktúrach klubu. No nebol záujem z druhej strany.

„Bol som na to pripravený a trošku som s tým aj rátal, ale z Košíc mi žiadna ponuka neprišla. Chcel som im pomôcť, ale funkcionári o mňa asi nemali záujem. Rozhodli sa pre iných ľudí. Tak som sa aj ja zariadil inak."

Účastník domácich MS 2019, na ktorých v siedmich stretnutiach zapísal päť bodov, prezradil, čomu sa venuje po skončení kariéry. Nudiť sa rozhodne nemá kedy, pretože okrem rodinky ho zamestnáva nový biznis.

„Po konci kariéry som si dal tri mesiace voľno a dal som sa kompletne do poriadku. Potom som sa vrhol na podnikanie s nehnuteľnosťami. Celkom sa mi darí."