Na trhu s voľnými hráčmi NHL bude viacero Slovákov, budúcnosť Cehlárika je zatiaľ otázna

v kategórii: Hokej 0

Na trhu s voľnými hráčmi sa neobjaví slovenský gólman Patrik Rybár, ktorý dostal od Detroitu Red Wings ponuku na pokračovanie v organizácii "červených krídel". (WebNoviny.sk).

head>26.6.2019 (Webnoviny.sk) - Klub zámorskej hokejovej NHL Winnipeg Jets nepredložil slovenskému útočníkovi Markovi Daňovi kvalifikačnú ponuku na novú zmluvu. Rodák z rakúskeho Eisenstadtu sa od 1. júla stane neobmedzeným voľným hráčom.

Kanadský tím ponúkol kontrakty šestici hráčov na čele s Fínom Patrikom Lainem a Američanom Kylom Connorom. Naopak, okrem Daňa nepočíta so službami brankára Kena Applebyho a obrancov Nathana Beaulieua, Joa Morrowa a Jimmyho Olignyho. Informáciu priniesol oficiálny web Jets.

Rybár zostáva v organizácii Detroitu

Na trhu s voľnými hráčmi sa neobjaví slovenský gólman Patrik Rybár, ktorý dostal od Detroitu Red Wings ponuku na pokračovanie v organizácii "červených krídel".

Ak ju skalický odchovanec prijme, s najväčšou pravdepodobnosťou ho čaká ďalšia sezóna v AHL v tíme Grand Rapids Griffins. Detroit si udržal hráčske práva aj Dominica Turgeona s Joom Hickettsom, naopak nepočíta napr. s Čechmi Liborom Šulákom a Martinom Frkom. Informoval web detroitsportnation.com.

Otázna budúcnosť Cehlárika

Otázna je zatiaľ budúcnosť útočníka Petra Cehlárika, keďže Boston Bruins ešte oficiálne neoznámil mená hokejistov, ktorí dostali kvalifikačné ponuky.

Podľa periodika Boston Globe si "medvede" udržali práva na Charlieho McAvoya, Brandona Carla a Dantona Heinena. Situácia okolo štvorice Jakob Forsbacka Karlsson, Peter Cehlárik, Gemel Smith a Ryan Fitzgerald je nejasná.

Na trhu s voľnými hráčmi sa od 1. júla objavia útočníci Richard Pánik (v uplynulej sezóne nastupoval za Arizonu Coyotes), Marko Daňo (Manitoba Moose/AHL), Tomáš Jurčo (Charlotte Checkers/AHL) a obranca Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs). V prípade, že Cehlárik nedostanú kvalifikačnú ponuku, pridá sa k tejto skupine krajanov.

© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.