Na Švajčiarsko už aj s Fehérvárym: Toto bude jeho miesto v zostave

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Martin Fehérváry nastúpi už proti Švajčiarsku. Toto bude jeho miesto v zostave

Slovenská hokejová reprezentácia sa na MS vo Fínsku vo svojom štvrtom zápase na turnaji predstaví vo štvrtok proti Švajčiarsku. Zverenci trénera Craiga Ramsayho majú zatiaľ na konte jedno víťazstvo a dve prehry.

Proti Švajčiarsku môžu počítať už aj s čerstvou posilou z NHL obrancom Martinom Fehérvárym, ktorý sa pripojil k tímu a má za sebou už aj tréning.

Asistent trénera Andrej Podkonický prezradil, kam bude jeden z najlepších nováčikov tejto sezóny zámorskej profilige v zostave Slovenska zaradený.

„Mal by hrať v prvej obrane s Petrom Čerešňákom. Sme veľmi radi, že prišiel. Pomôže nám nielen v defenzíve, ale aj v ofenzíve. Je to veľmi kvalitný hráč, ktorý nám pomôže," vyhlásil Podkonický pre šport.sk.

Kouč naznačil, aký zápas očakáva proti Švajčiarom. Tí vstúpili do turnaja výhrami proti Talianom a Dánom, v stredu večer ich čaká ešte duel proti Kazachstanu.

„Ťažký, majú veľa hráčov z NHL. Tím hrá dlhodobo pokope. Budú veľmi silní, rýchli, majú rýchly prechod stredným pásmom, v útoku dobre kombinujú. Nemôžeme byť vylučovaní, lebo majú výbornú presilovku," upozorňuje Andrej Podkonický.

V hre je ešte príchod jednej posily z NHL - útočníka Dallasu Mariána Studeniča. Ten na prvýkrát odmietol účasť na šampionáte, no vedenie národného tímu malo v pláne opätovne ho kontaktovať po tom, ako Stars vypadli v 1. kole play off s Calgary.

„Neviem nič nové," poznamenal na tému Studenič tréner Podkonický.