Na ľade zažil niekoľko tvrdých bitiek: Najťažší boj však Valábik vyhral nedávno: takto zachránil život malej dcérky!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Boris Valábik absolvoval na klziskách množstvo tvrdých bitiek. Ale tú najťažšiu vyhral len nedávno: boj o život svojej malej dcérky! Opísal najdramatickejší moment svojho života

Boris Valábik je bývalý hokejový obranca a dnes televízny expert a spolukomentátor. Najnovšie dokonca prerazil na TV obrazovky s podcastom Boris a Brambor.

Patril k tvrdým obrancom, ktorých úlohou bolo pobiť sa, keď to bolo potrebné alebo si to situácia vyžiadala. No najťažší boj vyhral len nedávno. Vlastnoručne zachraňoval život svojej dvojmesačnej dcérky Viktórie.


„Keď hovoríme o strachu, chcem povedať ľuďom, aby investovali do monitorov dychu pre deti. Tie najkvalitnejšie stoja asi sto eur, a hoci to nie je málo peňazí, nám to malinkú zachránilo. Stalo sa to asi pred tromi týždňami. Síce som o tom nechcel hovoriť, ale keď nad tým rozmýšľam, tak si myslím, že je fér povedať o svojej vlastnej skúsenosti," hovoril Boris Valábik pre Život.

„Stalo sa to v jedno bežné piatkové popoludnie. Bol som na poschodí a počul som pípať alarm. Keďže máme ten najkvalitnejší monitor na trhu, nemá falošné poplachy. Pípa len vtedy, keď malinkú vyberieme z postieľky a monitor zabudneme vypnúť. Manželka bola dole, tak som si myslel, že podložku nevypla a ide o planý poplach. Po chvíli som však počul, ako manželka v panike kričí: ‚Dýchaj, Viki, dýchaj! Preber sa!‘ Asi po pol sekunde som bol dole," opisoval najdramatickejšie chvíle svojho života.

„Obaja sme sa snažili robiť všetko možné. Najskôr malú prevrátiť, pobúchať jemne po chrbátiku, polohovať, ale nič nefungovalo. Začala nám červenieť a okolo očiek a ústočiek modrať. Privinul som si ju k sebe a začal som jej dávať umelé dýchanie. Keď som ju držal v náručí, až sa mi podlomili kolená, pretože myšlienke, že ju nezachránim, že ju môžem stratiť, som sa neubránil. Zatiaľ čo som jej dával umelé dýchanie, a to sa už rozprávame o dlhom časovom úseku, ktorý si netrúfam odhadnúť, manželka volala na 112, kde nám poradili po tom všetkom, čo sme vyskúšali, dať malú na rovnú tvrdú podložku a začať s masážou srdca. Vtedy nám opäť začala dýchať."

Situácia, ktorú by nechcel zažiť žiadny rodič. Našťastie všetko dobre dopadlo.