MS v hokeji možno posunú na neskorší dátum v roku 2020, znie z IIHF

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Pre hokejových fanúšikov svitla nádej, že sa tento rok predsa len MS odohrajú.

MS vo Švajčiarsku sa v plánovanom májovom termíne s určitosťou neuskutočnia. Pred pár dňami to bolo potvrdené. Dôvodom je šíriaca sa pandémia koronavírusu.

Ale fanúšikovia hokeja dostávajú novú nádej. V pondelňajšom vyhlásení IIHF sa spomína možnosť presunutia šampionátu na neskorší termín v tomto roku.

„V tejto chvíli nedokážeme určiť, či bude možné posunúť plánovaný šampionát vo Švajčiarsku na neskorší dátum v roku 2020, respektíve či by Lausanne a Zürich mohli usporiadať turnaj v máji 2021. Čo sa týka dejísk ďalších šampionátov, bieloruský Minsk a lotyšská Riga, ako aj fínske mestá Helsinki a Tampere už boli potvrdené. Rozhodnutie o posunutí by malo veľký dopad na ich prebiehajúce prípravy. Z tohto dôvodu budeme diskutovať o možnom prerozdelení na nasledujúcom kongrese IIHF."

IIHF sa evidentne stále nevzdáva myšlienky usporiadať MS vo Švajčiarsku tento rok, len v neskoršom termíne. Nasvedčuje tomu aj vyjadrenie na margo vrátania peňazí za už zakúpené lístky.

„IIHF upozorňuje, že prípadné vrátenie prostriedkov za vstupenky sa nebude týkať lístkov zakúpených inak ako prostredníctvom oficiálnych kanálov. Zároveň dodáva, že ak by MS vo Švajčiarsku odložila na iný termín v roku 2020, vopred zakúpené lístky zostávajú v platnosti a nebude možné ich vrátiť."

Vychutnáme si predsa len hokejové MS aj v tomto roku?