Mrazivá prognóza švédskej hviezdy: Nemyslím si, že sa MS odohrajú!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

MS vo Fínsku nebudú?

Situácia vo svete ohľadom ruskej invázie na Ukrajinu eskaluje. Švédsko a Fínsko zvažuje vstup do NATO. To sa nepáči Rusku, ktoré v posledných dňoch zastrašovalo obe krajiny tým, že ruské lietadlá či vrtuľníky narušili vzdušný priestor oboch krajín. Práve vo Fínsku, ktoré susedí s Ruskom, sa majú už čoskoro konať MS v hokeji. Zhruba v tom čase majú údajne Fíni oznámiť svoj záujem o vstup do NATO.

„Nie som schopný posúdiť výhody a nevýhody vstupu do NATO, takže sa k tejto téme nebudem vyjadrovať. Nemyslím si ale, že sa majstrovstvá sveta budú konať, pokiaľ bude situácia eskalovať," vyslovil mrazivú prognózu hviezdny švédsky útočník Lucas Wallmark pre televíziu SVT.

Wallmark pôsobil v ruskom CSKA Moskva. Po vypuknutí vojny z krajiny odišiel, necítil sa bezpečne. Rozhodnutie ho stálo niekoľko stoviek tisíc eur, no neľutuje.

„V porovnaní so všetkým tým, čo musia v týchto dňoch prežívať ukrajinské rodiny, je moja obeta naozaj zanedbateľná. Skutočne nie je o čom hovoriť. Sám seba som sa pýtal: Som v tomto meste naozaj v bezpečí? V hlave mi behalo množstvo myšlienok. Môj klub CSKA Moskva bol navyše úzko prepojený s vládnucim režimom. Cítil som, že už nechcem byť toho súčasťou. Mal som doma vo Švédsku rodinu, ktorá kvôli mne nevedela v noci spať. Len som sa chcel odtiaľ dostať, to je všetko. Ja do Ruska už aj tak nikdy nevkročím. Toľko povedať môžem," dodal Lucas Wallmark, ktorý v dresoch Caroliny, Floridy a Chicaga odohral v NHL dovedna takmer dvesto zápasov.