Molnár bude podľa experta rozdielový hráč Slovenska na Hlinka Gretzky Cupe, jednoznačne ho treba sledovať

v kategórii: Hokej 0

Ondrej Molnár vlani prispel na prestížnom turnaji dvomi gólmi a štyrmi asistenciami k zisku strieborných medailí.

1.8.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový útočník Ondrej Molnár bol jedným z ťahúňov reprezentácie do 18 rokov na vlaňajšom Hlinka Gretzky Cupe a významne prispel k zisku strieborných medailí.

Podľa zámorského experta Stevena Ellisa z magazínu The Hockey News bude 17-ročný Nitran rozdielový hráč Slovenska aj v tohtoročnej edícii prestížneho turnaja v kanadskom Red Deere, v nominácii trénera Tibora Tartaľa si ako jediný pamätá finálovú účasť spred roka.

Treba ho pozorne sledovať

"Keďže Dalibor Dvorský ide na MSJ, Molnár bude jeden z tých hráčov, ktorých treba sledovať. V minulej sezóne bol druhý najproduktívnejší hráč slovenskej ligy do 18 rokov a v piatich dueloch na turnaji A-skupiny I. divízie MS nazbieral 10 bodov. Odohral tiež 30 zápasov v extralige. Aj keď v nich získal len dve asistencie, hranie proti mužom mu pomohlo v rozvoji. Prekoná svoj bodový zápis z vlaňajšieho Hlinka Gretzky Cupu? Slovensko tam malo oveľa väčšiu útočnú silu ako v tomto roku, ale Molnár bude opäť rozdielový hráč svojho tímu," napísal Ellis.

Môže zaujať pred draftom do NHL

Odborník zaradil odchovanca HK Nitra k pätnástim hráčom, ktorých treba najviac sledovať na Hlinka Gretzky Cupe 2022 v súvislosti s draftom nováčikov do zámorskej NHL v roku 2023.

Molnár sa v sezóne 2021/2022 tešil s "corgoňmi" z prvenstva v súťaži do 18 rokov a reprezentačnej "osemnástke" významne pomohol k návratu medzi elitu na ostatnom turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta. S deviatimi asistenciami bol najlepší nahrávač turnaja, pričom nastupoval v prvej útočnej formácii s Dvorským a Alexom Čiernikom.Slováci ako obhajcovia strieborných medailí odštartujú Hlinka Gretzky Cup 2022 v pondelok 1. augusta zápasom proti Švédom (19.00 h SELČ).

Ďalej nastúpia v základnej A-skupine v utorok 2. augusta proti domácim Kanaďanom (v stredu o 3.00 h SELČ) a v stredu 3. augusta sa stretnú so Švajčiarmi (23.00 h SELČ). Do semifinále postúpia dva najlepšie tímy z oboch skupín, zvyšné budú hrať o umiestnenie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.