Mladý Slovák na Hlinka Gretzky Cup upútal zámorského experta: Tajný tromf pre budúci draft!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Jeden zo slovenských mladíkov na Hlinka Gretzky Cup upútal zámorského experta. Tajný tromf pre budúci draft!

Slovenský útočník Adam Cedzo sa blysol na Hlinka Gretzky Cup dvoma gólmi do siete Švajčiarska. 17-ročný hokejista pôsobiaci v českom Třinci upútal svojimi výkonmi zámorského experta Tonyho Ferrariho z magazínu The Hockey News.

„Zaslúži si všetko uznanie, ktoré dostal za svoj výkon. Nebol najlepší slovenský hráč v celom zápase - tým bol brankár Samuel Urban - ale zažiaril, keď to bolo najviac treba. Prvý gól strelil v presilovke z tesnej blízkosti bránky. Aj keď nie je vôbec robustný hráč, je pre súperov náročné odpratať ho z bránkoviska. V predĺžení bol opäť v správnom čase na správnom mieste. František Dej na seba naviazal dvoch protihráčov a potom naservíroval puk pre bránku Cedzovi, ktorý sa nepomýlil," chválil Ferrari Cedzov výkon proti Švajčiarom.

Cedzo v uplynulej sezóne za sedemnástku Třinca strelil 33 gólov v 34 dueloch základnej časti a nazbieral 68 bodov. V budúcej sezóne by mal nastupovať za dvadsiatku a nie je vylúčené, že dostane aj nejaké šance v prvom tíme. Podľa Ferrariho by mohol slovenský útočník pozitívne prekvapiť na budúcoročnom drafte NHL.

„Cedzo je energický útočník so šikovnými rukami a so schopnosťou rýchlo prihrávať. Dokáže si dobre načasovať svoj pohyb. Rozumie tomu, že aj keď má trochu útlejšiu postavu, najnebezpečnejší je ako útočník v predbránkovom priestore. Mohol by byť tajný tromf pre budúcoročný draft."