Mladík Nemec na dosah rekordu play off extraligy! Už je lepší ako Višňovský

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Šimon Nemec prekonal Ľubomíra Višňovského a je na dosah rekordu play off slovenskej extraligy.

Osemnásťročný obranca Nitry Šimon Nemec mieri nielen za titulom v slovenskej extralige, ale aj za prekonaním rekordu play off. Jedná sa o rekord v počte nazbieraných bodov obrancom vo vyraďovacej časti. Ten aktuálny drží Petr Pavlas, ktorý nazbieral pred 15 rokmi 14 bodov (2+12).

Šimon Nemec nazbieral v pätnástich doterajších zápasoch 12 bodov (4+8). Keďže má na konte viac gólov ako Pavlas, stačí mu na vytvorenie nového rekordu nazbierať ešte aspoň dva body. Zaujímavosťou je, že prekonal napríklad legendárneho Ľubomíra Višňovského, ktorý pred 17 rokmi nazbieral síce rovnako 12 bodov, ale strelil o dva góly menej.

„Ak mám byť úprimný, tak som ani nevedel, že držím nejaký rekord. Je hanbou, že ma za tých pätnásť rokov nikto neprekonal," uviedol držiteľ rekordu Pavlas pre šport24.sk. „Nemca registrujem, je to vynikajúci obranca a, samozrejme, držím mu palce, aby ma v tých štatistikách predbehol," dodal.

Nemec je najproduktívnejším obrancom v play off a siedmym najproduktívnejším hráčom celkovo. Podľa zámorských prognóz by mohol byť draftovaný tento rok v TOP 10.