Mezei o mladých spoluhráčoch: Prečo bolo potrebné Nemcovi občas pritiahnuť obojok?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Čo by odporučil Sýkorovi? A prečo bolo potrebné Nemcovi občas pritiahnuť obojok? Mezei o mladých spoluhráčoch

Skúsený obranca Branislav Mezei veľmi dobre pozná obrancu Šimona Nemca aj útočníka Adama Sýkoru, boli jeho spoluhráčmi v HK Nitra. Nemca draftovalo New Jersey z 2. miesta a Sýkora bol prvým výberom slávneho NY Rangers - siahli po ňom v 2. kole. Tieto úspechy, samozrejme, ich skúsenému spoluhráčovi Mezeiovi nemohli uniknúť.

Nemec patrí medzi ofenzívne typy obrancov, čo je v dnešnej NHL veľmi žiadaný typ hráčov. Ale ako spomína Mezei, občas bolo treba regulovať ofenzívne chúťky draftovej dvojky. „Šimonovi bolo treba párkrát ‚pritiahnuť obojok‘. Keď sa o vás v šestnástich hovorí veľa a ste v reprezentácii, stane sa, že uletíte. Šimona sme aj s trénerom museli krotiť, aby sa nesnažil byť v každom útoku a nenaháňal body, lebo tým vyrábal prečíslenia. V tohtoročnom play-off si to vzal k srdcu a na jeho konci sa stal najproduktívnejším obrancom histórie. Hral s rozumom a mal v priemere viac bodov, ako v základnej časti," hovoril Mezei pre Denník Šport.

Pri Adamovi Sýkorovi nie je jasné, kam povedú jeho kroky. Mezei by mu odporučil pokračovanie v Nitre, kde by dostal ešte výraznejší priestor ako v uplynulej sezóne a mohol nabrať ďalšie cenné skúsenosti na seniorskej úrovni.

„Ak by sa vrátil k nám, určite by dostal väčší priestor na ľade a mohol by nazbierať potrebné skúsenosti. Juniorka pre hráča, ktorý už hral mužský hokej, nie je asi ten správny krok. V Nitre, alebo v inom seniorskom tíme v Európe by mal väčšiu šancu rásť. V New York Rangers mu určite odporučia, čo je pre neho dobré a predostrú mu svoje plány," dodal skúsený obranca Nitry.