Mešár o Slafkovskom: Vieme to o ňom odmalička! Keby toto odstránil, je ešte lepší hokejista

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Filip Mešár o Jurajovi Slafkovskom: Vieme to o ňom odmalička! Keby toto odstránil, je ešte lepší hokejista

Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Filip Mešár. Trojica slovenských hokejistov, ktorá môže byť draftovaná v 1. kole. Trojica mladíkov, ktorá spolu odmalička obiehala turnaje a veľmi dobre sa vzájomne pozná na ľade aj mimo neho. Veď po NHL Scouting Combine v Buffale spoločne absolvovali dovolenku v Turecku.

„Sme naozaj vynikajúca partia aj mimo ľadu. Poznáme sa odmalička, chodili sme na turnaje do Ameriky, bývali sme spolu v izbe počas nezabudnuteľného Hlinka Gretzky Cupu. A musím povedať, že sa výborne dopĺňame," uviedol Filip Mešár pre Sportnet.

O pozíciu draftovej jednotky s Kanaďanom Shaneom Wrightom zabojuje Juraj Slafkovský. Mešár vyzdvihol jeho hokejové kvality, no našiel jednu vec, na ktorej by ešte mohol zapracovať...

„Slafko je úžasný talent, tak pripraveného hráča na okamžitý prechod do NHL na tohtoročnom drafte nenájdete. Ale odmalička o ňom vieme, že je nervák. Možno to je aj dobré, vie sa vžiť do zápasu, vždy chce vyhrávať. Keď mu však niečo nevyjde, zrejme by sa mohol trochu krotiť s nadávaním či búchaním hokejkou. Taký je, musíme to prijať, no možno, keby to odstránil, bol by z neho ešte lepší hokejista," myslí si útočník, ktorý uplynulý ročník odohral v extraligovom HK Poprad.