Martin Pospíšil predĺži spoluprácu s tímom Calgary Flames, istotu v zámorskej NHL má na ďalšie dve sezóny

v kategórii: Hokej 0

Teraz dostal už jednocestný kontrakt.

10.2.2024 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil má istotu zámorskej NHL na ďalšie dve sezóny. Dvadsaťštyriročný zvolenský rodák sa s klubom Calgary Flames dohodol na predĺžení spolupráce do leta 2026, čo mu ročne vynesie rovný milión dolárov. Informáciu priniesol oficiálny web kanadského tímu.

Pospíšila si vybrali "plamene" v drafte nováčikov v roku 2018 zo 105. miesta v 4. kole. Po nováčikovskom kontrakte na tri roky mal s Flames dvakrát dvojcestná zmluva na jednu sezónu. Teraz však dostal už jednocestný kontrakt.

"Odkedy sme Martina draftovali v roku 2018, zaznamenal veľký progres a vyspel. Stal sa veľkou súčasťou nášho tímu a sme nadšení z toho, že ho máme pod zmluvu na nasledujúce dva roky," cituje generálneho manažéra Craiga Conroya oficiálny web Calgary Flames.Predchádzajúce sezóny strávil Martin Pospíšil v AHL, v NHL debutoval aj vinou viacerých zranení až 4. novembra 2023. Odvtedy nazbieral 34 štartov a v nich dovedna 11 bodov za 4 góly a 7 asistencií. Má tiež 37 trestných minút a 10 plusových bodov, čo ho medzi všetkými nováčikmi profiligy radí na 4. priečku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.