Martin Marinčin varuje pred hviezdnym spoluhráčom: Bude veľmi ťažké ho brániť

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Martin Marinčin upozorňuje na nebezpečenstvo hroziace od jeho hviezdneho kanadského spoluhráča.

Kanada zverejnila svoju nomináciu na MS 2019. Najväčšou hviezdou bude útočník Toronta John Tavares. Náš obranca Martin Marinčin je jeho spoluhráčom a veľmi dobre vie, aké náročné je brániť tretieho najlepšieho strelca základnej časti NHL.

„S mužstvom sme absolvovali spoločné večere, ale o majstrovstvách sveta sme sa nerozprávali. Vlastne až na letisku som zaznamenal, že na šampionát prídu Tavares či Švéd Nylander. Určite bude veľmi ťažké brániť Johna. Napokon, ako všetky hviezdy. Budeme si naňho musieť dávať veľký pozor," upozorňuje v rozhovore pre šport.sk.

Marinčin priznal, že generálny manažér Kyle Dubas mu navrhol možnosť ísť sa rozohrať na farmu Toronta, aby pred šampionátom nevyšiel zo zápasového tempa. Košický rodák však túto možnosť nevyužil. Klub mu ale s účasťou na domácich MS 2019 žiadne problémy nerobil.

„S manažérom sme sa akurát bavili o majstrovstvách sveta. Nehrozilo, že by som išiel pomáhať na farmu. S uvoľnením pre potreby reprezentácie som nemal žiaden problém. Manažér sa ma akurát spýtal, či sa nechcem ísť pred šampionátom rozohrať na farmu."

Martin Marinčin sa v krátkosti prinavrátil aj k nevydarenej sezóne Toronta. Klub s nabitým kádrom a vysokými ambíciami (aj platovým stropom) stroskotal rovnako ako vlani v prvom kole play off na Bostone Bruins.

„Pre celý klub to bolo veľké sklamanie. Odkedy som v Maple Leafs, tak sme mali podľa mien azda najviac nabité mužstvo. Mali sme na to, aby sme išli veľmi ďaleko. Znova sa však potvrdilo, že play-off je nevyspytateľné."

Marinčin sa k reprezentácii pripojí už v utorok na zraze v Poprade a chcel by absolvovať v závere týždna prípravné stretnutia proti Veľkej Británii aj Nórsku.

„Proti Veľkej Británii i Nórsku by som už chcel nastúpiť. Nehral som v play-off a rád by som sa čím skôr dostal do zápasového tempa," priznáva.