Martin Marinčin slovenský tím na MS v hokeji 2024 neposilní, vo finále českej extraligy utrpel prasklinu stavca

v kategórii: Hokej 0

Slovenský bek bol v tohtosezónnej edícii vyraďovacej časti najvyťaženejším obrancom Třinca, priemerne strávil na ľade 23 minút a 47 sekúnd na jeden zápas.

21.4.2024 (SITA.sk) - Slovenská hokejová reprezentácia nemôže pre májové majstrovstvá sveta v Česku rátať s obrancom Martinom Marinčinom.

Tridsaťdvaročný košický rodák totiž v druhom finále play-off českej extraligy utrpel prasklinu stavca, ktorá pre neho znamená okamžitý koniec sezóny.

Náraz do mantinelu

Marinčin pôsobí na klubovej úrovni u obhajcu českého titulu HC Oceláři Třinec. Podľa správ klubu na sociálnych sieťach má slovenský obranca prasknutý dvanásty, teda hrudný stavec.

Marinčin sa zranil v stredu pri náraze do mantinelu po zákroku pardubického útočníka Lukáša Sedláka. Ten v zápase nedostal žiadny trest, no teraz si na jeho počínanie "posvieti" disciplinárka.

Hral na troch šampionátoch

Slovenský bek bol v tohtosezónnej edícii vyraďovacej časti najvyťaženejším obrancom Třinca, priemerne strávil na ľade 23 minút a 47 sekúnd na jeden zápas, do produktivity si pripísal štyri asistencie. Stav finálovej série je po dvoch dueloch v Pardubiciach nerozhodný 1:1.

Martin Marinčin sa v minulosti vo farbách slovenskej seniorskej reprezentácie predstavil na ZOH v Soči 2014 aj bronzovom Pekingu 2022. Na svetovom šampionáte si zahral v rokoch 2014, 2016 a 2019.

Na klubovej úrovni do leta 2021 pôsobil v zámorí, odvtedy je hráčom Třinca.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.