Marko Daňo bude hrať zadarmo. Prezradil, prečo uprednostnil Trenčín pred Slovanom a Třincom

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marko Daňo zdôvodnil, prečo sa rozhodol hrať za Trenčín a nie za Třinec či Slovan.

Marko Daňo sa rozhodol preklenúť dlhú prestávku medzi sezónami v zámorí a nový ročník odštartuje na klziskách slovenskej Tipsport ligy. Ponuku mal aj z HC Slovan Bratislava a bola možnosť zahrať si za český Třinec. V rozhovore pre šport.sk reprezentačný útočník vysvetlil, prečo sa rozhodol hrať práve za Duklu.

„Zatiaľ je medzi nami ústna dohoda a už sa len čaká na potvrdenie na papieri. Mal by som sa pripojiť k mužstvu a začať s nimi prípravu. Následne zhruba dva mesiace by som potom odohral aj časť sezóny. Verím, že to bude prospešné pre mňa i Trenčín, ktorý ma vychoval. Týmto by som sa im chcel v tomto krátkom období za to odvďačiť. Zároveň verím, že im pomôžem."

Hráč so skúsenosťami zo štyroch seniorských svetových šampionátov a so 141 odohratými zápasmi v zámorskej NHL bude pre Trenčín v úvodných mesiacoch sezóny veľkou posilou. Dukle vyšiel v ústrety a hrať bude zadarmo.

„Je to tak. Budem hrať len za poistku a to bude všetko."

V hre bol aj český Třinec, ktorý sa obzeral po posilách zo zámoria a v organizácii pôsobí na pozícii trénera mládeže Markov otec Jozef Daňo. Napokon z tejto možnosti zišlo a slovenský útočník vysvetlil prečo.

„Mal som v pláne sa opýtať, ako to u nich vyzerá. Videl som však, že tam začne sezónu mladý Filip Zadina a ďalší hráči zo zámoria. Potom som sa ale rozprával s otcom i Petrom Neverišom, ktorý ma zastupuje a obaja povedali, že to nie je až také ideálne. Už tam totiž majú šesť pätiek a mužstvo je nabité. Bolo by zbytočné tam niekomu zaberať miesto na pár mesiacov."

Daňo zvažoval aj štart v drese HC Slovan Bratislava. S belasými sa týždeň pripravoval a mal na stole ponuku od Maroša Krajčiho, ktorý skladá tím na nadchádzajúcu sezónu.

„Je pravda, že Maroš Krajči ma oslovil, či by som nemal záujem začať trénovať s nimi v Bratislave. Napokon som tak urobil a bol tam týždeň. Počas týchto siedmich dní sa čakalo, aká bude výška poistky, aby som vedel, koľko to bude vychádzať. Maroš Krajči mi povedal, že pochopí, keď pôjdem hrať do Trenčína, pokiaľ by mi ju mala možnosť Dukla zaplatiť. Dal mi teda čas na rozmyslenie, pokiaľ neupresnia sumu za poistku. Trenčín napokon povedal, že to zaplatí a Maroš Krajči proti tomu nič nenamietal."

Daňo je odchovancom trenčianskeho hokeja a vracia sa k svojim koreňom. V Slovane si zahral 78 zápasov v KHL a tento klub mu dal veľkú šancu nakuknúť premiérovo do veľkého hokeja. Aj vďaka pôsobeniu v belasom drese v KHL si ho Columbus vybral v roku 2013 v prvom kole draftu.