Marinčin: Posilní Slovensko v olympijskej kvalifikácii? A prečo nehral na MS v Lotyšsku?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovenský obranca Martin Marinčin o tom, prečo nehral na MS v Lotyšsku a pomôže Slovensku v olympijskej kvalifikácii?

Slovenský obranca Martin Marinčin vyhral Calder Cup a v NHL odohral viac ako dvesto zápasov. V zámorí odohral jedenásť rokov, no nateraz sa rozhodol presunúť do Európy. Podpísal kontrakt s Třincom, v drese ktorého by mal nahradiť krajana a kamaráta Martina Gernáta.

„Pre niektorých je to prekvapenie, ale ja chcem hrať. Posledné sezóny neboli ideálne a veľa som toho nenahral. Vraciam sa teda do Európy a verím, že mi opäť zachutí hokej," uviedol Marinčin pre hockeyslovakia.sk.

Gernát, ktorý sa stal najproduktívnejším obrancom základnej časti českej extraligy, kamarátovi Marinčinovi Třinec odporúčal. No nielen to rozhodlo pri verdikte Marinčina o jeho ďalšej budúcnosti.

„Lákalo ma zázemie a vysoké ciele. Záujem bol taký silný, že som ani iné možnosti nezvažoval. Bolo tam veľa pozitívnych vecí a verím, že sa odvďačím výkonmi."

Skúsený obranca sa trikrát predstavil na majstrovstvách sveta a raz si zahral na olympiáde. V hre bola aj jeho účasť na májových MS v Lotyšsku, no napokon to nevyšlo.

„Ja by som prišiel rád, ale posledné slovo malo Toronto. Pýtali sme sa, či ma neuvoľnia, ale klub potreboval široký káder v taxi tíme. Počítalo sa, že Maple Leafs pôjdu ďaleko, čo bohužiaľ nevyšlo."

Martin Marinčin by mal patriť medzi kľúčových členov obrany slovenského tímu v rámci augustovej kvalifikácie na olympiádu v Pekingu. Samotný hráč je účasti na tomto podujatí naklonený.

„Určite som tomu otvorený, ale hlavné slovo bude mať Třinec. Pre mňa však bola reprezentácia vždy cťou a v tomto smere rád pomôžem."