Máme síce mladých hráčov v tíme, ALE... Bokroš upozornil na problém slovenského tímu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ernest Bokroš: Máme síce mladých hráčov v tíme, ale vyplýva z toho jeden problém

Slovenská hokejová reprezentácia má v príprave na MS v Lotyšsku za sebou sériu piatich výhier. Pred sebou už len záverečný dvojzápas proti Česku. Ten podľa trénera Ernesta Bokroša skutočne preverí kvalitu nášho tímu.

„Viem, že pred šampionátom je ťažké zohnať kvalitných súperov, ako sú Rusi, Švédi či Fíni, ale verím, že Česi budú mať svoju kvalitu. Z môjho pohľadu je lepšie hrať s ťažšími súpermi, ktorí vás preveria. Hráči budú proti Česku inak nastavení vnútorne aj mentálne. Vedia, proti komu nastupujú a aj náš výkon bude úplne iný. Chlapci do toho pôjdu inak - nechcem nikoho uraziť - ako keby sme hrali s Rakúskom či Nemeckom. Uvidíme, s akým tímom nastúpia Česi, ale bude to už určite lepšia previerka," vyhlásil tréner extraligovej Detvy pre portál šport24.sk.

Slovenský národný tím sa rozhodol dať v príprave šancu niekoľkým mladým hokejistom a všetko nasvedčuje tomu, že niektorí z nich sa dostanú až do konečnej nominácie a predstavia sa na MS v Lotyšsku. Tento rok sa nevypadáva a tak je ideálna šanca na podobné experimenty.


Bokroš schvaľuje, že mladí dostávajú v najcennejšom drese výraznejší priestor. Zároveň však skúsený odborník upozorňuje na jeden negatívny aspekt, ktorý z toho vyplynul.

„V každom tíme musíte mať mladých hráčov, strednú generáciu a starších hokejistov. Momentálne máme viac mladosti ako starších a skúsených hráčov a práve to nám chýba v presilovkách. Vidím, že nemáme rozdielových hráčov, ktorí to vedia využiť a posunúť mužstvo gólovo vpred."