Mali nás Česi za "handrové bábiky"? Lener otvorene o tom, ako k Slovákom pristúpili v súboji o bronz MS 2003

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Česi podľa slov Lenera súboj o bronz so Slovákmi na MS 2003 výrazne podcenili, považovali nás za slabého súpera

Slováci v pamätnom súboji o bronz na MS 2003 porazili vo federálnom derby Čechov. Teraz si na tento zápas zaspomínal vtedajší hlavný tréner českého tímu Slavomír Lener.

„Mužstvo podľa mňa nezobralo všetko na sto percent. Nevravím, že by to chalani podcenili – každý chcel medailu – ale niečo v podvedomí hralo, že zápas môže byť v pohode, pretože sme dostali papierovo najľahšieho súpera. A keď vravím všetci, tak do toho patria nielen hráči, ale aj tréneri. Vo vzduchu bolo cítiť, že sme neboli naladení správne," hovoril Lener pre idnes.cz.

Vyjadrenie Lenera vyznieva pomerne zvláštne vzhľadom k vtedajším okolnostiam. Podceniť obhajcu majstrovského titulu? Podceniť tím, ktorý až do semifinálovej prehry so Švédskom prechádzal turnajom bez porážky? Považovať takýto tím za papierovo najľahšieho súpera? Česi sa pravdepodobne spoliehali na "komplex" Slovákov zo zápasov s nimi, nakoľko dovtedy sme ich na MS nikdy neporazili.

„Nehovorili sme to nahlas, ale v podvedomí máte, že hráte so Slovenskom. Keď hráte proti Kanade alebo Švédsku, tak vás to automaticky nastaví. Vôľa poraziť favorita bola určite väčšia na strane Slovenska," dodal Lener.