Mal som dôvod Ramsayho nenávidieť, priznáva Valábik

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Boris Valábik je spokojný s pokračovaním Craiga Ramsayho na lavičke slovenskej reprezentácie a ako sám pripomína, mal by dôvod ho nenávidieť.

Craig Ramsay odviedol pri slovenskej reprezentácii za dva roky úžasnú robotu. Aj preto drvivá väčšina odbornej verejnosti i fanúšikov reagovala pozitívne na jeho zotrvanie vo funkcii hlavného trénera slovenského reprezentačného tímu.

Medzi priaznivcov kanadského trénera a jeho práce patrí i Boris Valábik. Bývalý obranca NHL, v súčasnosti televízny spolukomentátor a analytik.

„Ja nie som zástanca Craiga Ramsayho. Ja som zástanca rozumných rozhodnutí, rozhodnutí, ktoré pomôžu slovenskému hokeju. Preto som rád, že Craig Ramsay sa rozhodol pokračovať na lavičke našej reprezentácie. Nemám na to iný dôvod, darmo by ho ľudia hľadali," napísal Valábik na Facebook.

Pritom ako sám pripomína, mal by dôvod nemať Ramsayho príliš v obľube. No dokáže potlačiť svoje ego a nenechá ním ovplyvniť svoje racionálne uvažovanie.

„Ak by som bol človek s priveľkým egom a pocitom krivdy, Craiga Ramsayho by som nenávidel. Poslal ma na farmu z kempu Atlanty akonáhle sa stal hlavným trénerom. Prečo? Lebo vedel, čo od svojich hráčov chce a aj to, že hokej sa hýbe dopredu. To bol rok 2011! Vedel, že budúcnosť sú agilní, rýchlonohí, dobre korčuľujúci hráči. Bol som takým hráčom ja? Ťažko."

Zotrvanie zámorského odborníka s bohatými skúsenosťami z NHL je pre slovenský hokej výborná správa. Aj z pohľadu do budúcnosti. Nakoľko po Ramsayho boku môžu vyrásť slovenskí tréneri, ktorí sa v pozícii asistenta pravidelne rotujú.

„Určite sa im zíde mentor v osobe tak skúseného profíka, akým je Craig. Pre slovenský hokej je toto veľmi dobrá správa. Nie len pre rok 2019, ale aj do budúcna," myslí si Valábik.