Mal ponuku z Ruska, vybral si Slovan. Bývalý brankár NHL a KHL chváli prístup Krajčiho - taký ešte nezažil

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Bývalý brankár NHL a KHL Andrej Makarov priznáva, že Maroš Krajči ho prekvapil prístupom, aký ešte nezažil

Andrej Makarov chytal na dvoch šampionátoch do 20 rokov a z oboch odchádzal s cenným kovom - raz získal striebro a raz bronz.

Vyzeralo to na skvelú budúcnosť. V jednom zápase v drese Buffala si vyskúšal NHL.

V roku 2016 sa po šiestich rokoch márneho boja o stabilnú pozíciu v zámorskej profilige rozhodol vrátiť. Posledné štyri sezóny pôsobil v KHL. Vystriedal Kunlun, Nižnekamsk, Jekaterinburg a v uplynulej sezóne odchytal 19 duelov za Dinamo Riga - mal 90,6 % úspešnosť zásahov.

Makarov netají, že mal ponuku z Ruska, napokon si vybral Slovan a slovenskú Tipos extraligu.

„Mal som aj ponuku z Ruska, ale bol to len kontrakt na skúšku. Nie som už najmladší, aby som chodil po skúškach, musím živiť rodinu. Keď prišla ponuka od Slovana, nemal som nad čím rozmýšľať. Páčilo sa to aj rodine," priznáva pre šport.sk.

Jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý sa rozhodol pre belasých, bol prístup generálneho manažéra Maroša Krajčiho.

„Bol so mnou neustále v kontakte, volával mi pravidelne do Ruska. Pýtal sa ma, ako sa mám, či trénujem. Nezažil som podobný prístup. Potešilo ma to. Uľahčilo mi to rozhodovanie."

Makarov sa pripravuje s tímom HC Slovan, no na svoju premiérovú zápasovú skúšku v Tipos extralige ešte čaká. O miesto v bránke bude bojovať s mladíkom Romanom Durným.

„Od začiatku máme veľmi dobrý vzťah. Snažil som sa Romana podporiť aj teraz, keď sme vstúpili do ročníka dvoma prehrami. Chytal dobre. Pre mňa to je stále nové, nechytal som v príprave. Naposledy som bol v bránke trinásteho februára v drese Rigy proti Kazani, keď som si zlomil prst. Už je to večnosť. Verím, že dostanem v najbližšom čase šancu a rýchlo sa rozchytám aj ja."