Majú s ním plán ako s Nemcom: HK Nitra podpísala 15-ročného mladíka

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

HK Nitra podpísala 15-ročného mladíka. Má s ním rovnaký plán ako so Šimonom Nemcom.

HK Nitra podpísal päťročnú zmluvu s 15-ročným útočníkom Tomášom Pobežalom. Ten nedávno hral na pozícii prvého centra v slovenskom tíme do 18 rokov na prestížnom Hlinka Gretzky Cupe. Aktuálne už zarezáva pod Zoborom.

Bol to môj prvý vážnejší tréning so seniorským tímom, aj keď som už hrával 1.ligu v projekte. Bolo to, samozrejme, oveľa väčšie tempo ako v doraste," porovnal Pobežal svoje skúsenosti pre hockeynitra.com.

Príprava s Nitrou mi určite dá veľa. Prvýkrát som o záujme klubu počul v minulej sezóne, bola tam špekulácia, že by som mohol prísť už na konci uplynulého ročníka, ale ešte som zostal v Púchove. Teraz som mal zase možnosť odísť do zahraničia, ale rozhodol som sa ísť slovenskou cestou," priznal mladý útočník.

Pobežal odohral uplynulú sezónu v juniorskom tíme Púchova a v projekte osemnástky. Medzi mužmi v 1. lige sa nestratil, napriek mladému veku. V 24 zápasoch strelil sedem gólov a pridal tri asistencie.

HK Nitra v posledných rokoch ukazuje výbornú prácu s mladými hokejistami, ktorým dáva značný priestor aj v extralige. Obranca Šimon Nemec bol tohtoročnou draftovou dvojkou, útočník Adam Sýkora bol najvyššou voľbou NY Rangers, ktorý si ho vybral v druhom kole.

Podobný "projekt" ako s Nemcom či Sýkorom má vedenie HK Nitra v pláne aj s Pobežalom.

Prvýkrát sme ho videli v akcii pred dvoma rokmi a chceli sme ho už  v minulej sezóne do našej juniorky, keď skončil v projekte. A to aj preto, že jeho materský Púchov mal len dorastenecký tím. Ale to ešte nevyšlo, prišiel až od tejto sezóny," hovoril manažér Tomáš Chrenko.

Pripravili sme mu 5-ročnú zmluvu. Sú to tie isté zmluvy, ako sme mali aj s Nemcom, Sýkorom, Molnárom a okrem Pobežela podpíše ešte aj Juro Pekarčík. Plány sú podobné ako sme mali so Šimonom. Extraligu si na pár zápasov skúsi už v tejto sezóne, v ďalšej sezóne mu počet štartov stúpne, no a veríme, že v jeho draftovom ročníku 2024/25 bude stabilným a dôležitým členom zostavy a aj jedna z opôr tímu," načrtol plán s 15-ročným útočníkom Chrenko.