Majster sveta z Göteborgu má ešte veľký sen: Po koho boku si túži ešte zahrať?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

V minulej sezóne aktívne hrali už len traja zlatí medailisti z Goteborgu. Jeden z nich má ešte jeden nesplnený sen. S kým by si rád zahral?

Jozef Stümpel, Peter Pucher a Marek Uram. Trojica zlatých medailistov zo švédskeho Göteborgu, ktorí v minulej sezóne aktívne hrávali.

Jozef Stümpel má 47 rokov, no končiť s hokejom sa nechystá. Nasledujúcu sezónu odohrá v tretej najvyššej slovenskej súťaži v drese Žiaru nad Hronom.

„Úprimne, prehovoril ma švagor. V Žiari budeme vypomáhať celá päťka z Nitry. Po diaľnici je to štyridsať minút cesty, žiadna veľká záťaž pre mňa či moju rodinu. Na nové prostredie sa teším, vraj tam býva dobrá atmosféra," teší sa na nové pôsobisko borec s takmer tisíckou štartov v základnej časti NHL.

Veterán NHL má tesne pred päťdesiatkou stále veľký sen. Rád by si v jednom tíme zahral spolu so synom Oliverom. Ten hráva v Nitre a bude mať v októbri šestnásť rokov, vek v ktorom jeho otec už nakukol do seniorského hokeja.

„Myslel som na to, priznávam, bolo by to pekné, i keď v praxi trochu komplikované. Oliver hral v minulej sezóne aj za reprezentačnú šestnástku, v novej bude bojovať o miesto v sedemnástke. I keď na nomináciu na medzinárodný turnaj do Füssenu to nestačilo," hovoril zlatý medailista pre šport.sk.

O možnosti zahrať si so synom sníval svojho času aj spomínaný Peter Pucher. Tomu sa sen podarilo splniť. Podarí sa aj Stümpelovi?