Lukáč: Neberme si za vzor Michalovce. Aby nedopadli, ako futbalová Petržalka

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vincent Lukáč na margo košických problémov. Neberme si za vzor Michalovce, aby nedopadli ako futbalová Petržalka

HC Košice majú obrovský problém. Klub má dlhy vo výške 330 tisíc eur. Generálny partner US Steel má obrovské problémy a v súčasnosti je podpora zo strany silného sponzora na bode mrazu.

Preto sa tradičný klub z východu republiky rozhodol založiť zbierku. Potrebuje aspoň 700 tisíc eur, v opačnom prípade nebude schopný štartovať v budúcej sezóne Tipsport ligy.

Bývalý prezident SZĽH Martin Kohút dal nedávno za vzor, ako by to malo fungovať, Michalovce. Tie nespoliehajú na jedného veľkého sponzora, ale majú stovku menších partnerov. Kým ostatné tímy sa topia v existenčných problémoch, Michalovce vykúpili trh a výrazne posilnili.

K súčasnej situácii HC Košice sa pre portál hokej.spravy.sk vyjadril legendárny Vincent Lukáč.

„Robiť hokej, keď máte veľkého hlavného sponzora, to je ľahké. Vtedy je každý macher. Ale nemať peniaze a musieť ich zháňať, to je už iná pesnička. Doteraz to fungovalo tak, že U. S. Steel zložil balík peňazí a viac sa nebolo potrebné starať. Teraz je situácia iná.

Viem, že ľudia často upozorňujú na michalovský príklad. Áno, robia to tam dobre a majú veľa malých sponzorov. Ja by som však Košice k Michalovciam neprirovnával a ani to nevidím ako nejakú inšpiráciu. Neberme si ako vzor Michalovce, pretože to isté bolo pred pár rokmi vo futbale s Petržalkou a dnes už o nej nikto ani nepočuje.

Košice sú Košice, história je história. To sa vymazať nedá. Históriu slovenského hokeja tvoria Košice a Slovan. Som preto presvedčený o tom, že sa sponzori nájdu a košický hokej prežije. Držím palce z celého srdca a verím, že ani táto situácia tento klub nepoloží."