Lepší ako Jágr v rovnakom veku. Ramsaymu pripomína legendu NHL, pribúdajú chvály na Slafkovského

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Je jedným z najlepších hráčov olympiády. Na adresu Juraja Slafkovského pribúdajú zaujímavé slová chvály. Ramsaymu pripomína legendu NHL, podľa českých expertov lepší ako Jágr v jeho veku!

Tri góly proti silným tímom Fínska a Švédska, víťazný zásah proti Lotyšsku. Zápis v streleckej listine v každom z troch zápasov v skupine. Juraj Slafkovský má len 17, no zaradili ho medzi tri najvýraznejšie osobnosti aktuálnej olympiády v Pekingu. Vedno so Švédom Lucasom Wallmarkom je so štyrmi gólmi najlepším strelcom turnaja! Jeho kredit pred draftom v NHL prudko stúpa. A pribúdajú aj zaujímavé slová chvály na jeho adresu.

„Hrá fyzicky, vie korčuľovať. Formácia s Milošom Romanom a Pavlom Regendom hrá výborne. Juraj je príklad spoluhráčom, lebo hrá jednoducho a ukazuje, že mladá generácia to môže postupne zobrať na seba. Slafko je veľký, silný a vie vyhrávať súboje. Práve preto mi pripomína Clarka Gilliesa," prirovnal ho tréner Craig Ramsay k legende NHL, cituje ho Denník Šport.

Mimochodom, kto by nepoznal Clarka Gilliesa. Je to člen Siene slávy, v NHL štyrikrát zdvíhal nad hlavu Stanleyho pohár a vizitka 697 bodov v 958 zápasoch hovorí samo za seba.

Českí experti Robert Záruba a Martin Hosták dokonca tvrdia, že Slafkovský pripomína Jaromíra Jágra, no dokonca je v rovnakom veku lepší ako česká legenda a člen Triple Gold Clubu!

„Juraj skvele korčuľuje. Rozprávali sme sa o tom s naším expertom Martinom Hostákom, ktorý zažil Jágra. Hrali proti sebe a aj spolu. On tvrdí a ja s tým súhlasím, že Slafkovský korčuľuje lepšie ako Jágr v jeho veku a šikovný je rovnako."

Podarí sa mladej slovenskej hviezdičke skórovať aj v štvrtom zápase v Pekingu?