Legendárny Dominik Hašek zúri! Naštval ho odchod Krištofa do Ruska, nakladá aj slovenskej vláde

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Legendárny Dominik Hašek zúri! Vytočil ho podpis slovenského reprezentanta Michala Krištofa s ruským Vladivostokom.

Slovenský obranca Michal Čajkovský predĺžil so Sibirom Novosibirsk. Obranca Christián Jaroš opustil zámorie a presúva sa do ruského Avangardu Omsk. A KHL si premiérovo chce vyskúšať aj reprezentačný útočník Michal Krištof. Ten zrušil spoluprácu s Kometou Brno a podpísal s ruským Admiralom Vladivostok.

Väčšina legionárov z Ruska pre vojnu na Ukrajine uteká. No ako písal ruský portál championat.ru - "zdá sa, že Slováci sú najvernejší".

Legendárny Jiří Hrdina na sociálnej sieti twitter ostro kritizoval Slovákov a Čechov, ktorí sa rozhodli napriek ruskej agresii na Ukrajine pôsobiť v krajine agresora. „Prečítal som si tu niekoľko tweetov o účasti cudzincov v KHL v budúcej sezóne. Za mňa môžem povedať, že ak v tejto situácii niekto z českých alebo slovenských hráčov podpíše zmluvu v KHL, tak je idiot bez chrbtovej kosti. Koniec hlásenia."

Posledné správy o Krištofovom odchode do Ruska vyvolali veľký hnev aj u českej legendy Dominika Hašeka. Ten sa dokonca ostro pustil do slovenskej vlády!

„Nezvádzajte to na hráča či agentov. Za toto je zodpovedná slovenská (príp. naša) vláda. Je smutné, že doteraz nevypracovala zákon, ktorý by týmto spôsobom (prácou v Rusku) zakazoval podporovať vojnu," písal Hašek na sociálnej sieti twitter.

„Samozrejme, môže byť aj odňatie slobody na x rokov. Neuvedomujete si zrejme, že každý tento počin je obrovská reklama na útočnú vojnu," navrhuje legendárny brankár prísny trest.