Las Vegas oslavovalo zisk Stanleyho pohára, súčasťou bol aj transparent s menami 58 obetí (video+foto)

v kategórii: Hokej 0

Zaujímavosťou je, že mesto Las Vegas zažilo majstrovské oslavy po necelom roku.

20.6.2023 (SITA.sk) - Americké mesto Las Vegas má za sebou pokojné oslavy premiérového zisku hokejového Stanleyho pohára miestny klubom Golden Knights.

Hlavnú ulicu v meste tzv. Strip lemovali tisícky priaznivcov - domáci aj turisti - a sledovali jazdu otvoreným autobusom "mestom hazardu". Dav od dráhy vozidla s cenným nákladom delili barikády, ktoré sa viacero osôb snažilo preliezť.

Oslavy so Stanleyho pohárom

Ďalšie desiatky tisíc záujemcov sa zhromaždili pred halou, v ktorej pred pár dňami hokejisti Vegas spečatili zisk slávnej trofeje triumfom nad Floridou Panthers vo finálovej sérii (4:1 na zápasy). Na pódiu pred arénou vyvrcholili oslavy so Stanleyho pohárom.

Súčasťou akcie bol aj transparent s menami 58 obetí streľby práve na hlavnom bulvári v Las Vegas z októbra 2017. Uvedená tragédia ovplyvnila aj sobotňajšiu akciu, na ktorú dohliadali množstvo príslušníkov bezpečnostných zložiek. Pod drobnohľadom mali aj okná okolitých hotelov, z ktorých parádu sledovalo množstvo záujemcov.

Tragédia spred šiestich rokov

Spomenutú tragédiu spred šiestich rokov totiž spôsobil strelec z okna hotela Mandalay Bay na 32. poschodí, ktorý mieril do približne 20-tisícového davu ľudí na ulici počas hudobného festivalu. Dav si v sobotu pripomenul všetky obete tragédie a vyzdvihol úlohu Golden Knight pri opätovnom stmeľovaní komunity. Hokejisti Las Vegas totiž iba tesne predtým vstúpili do profiligy.Zaujímavosťou je, že mesto Las Vegas zažilo majstrovské oslavy po necelom roku. V septembri 2022 sa totiž z trofeje v basketbalovej WNBA tešili hráčky tímu Las Vegas Aces, ktoré sú doma v rovnakej hale ako Vegas Golden Knights.Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.