Krištof si zahral v elitnom útoku s bývalou štvorkou draftu NHL. Lietal okolo mňa, priznáva

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Michal Krištof síce nehrá v prvom útoku, ale klesol do tretieho, no ice time mu zostal nezmenený.

Fínska Liiga ešte nezačala, no Michal Krištof žiari v drese Kärpät Oulu v Lige majstrov. Štyri zápasy, štyri body. Výborná vizitka. Aj napriek tomu, že nehrá v prvej, ale tretej útočnej formácii, nesťažuje sa.

„Hrávam dosť, aj keď som bol teraz v tretej formácii, tak mi tréneri neukrojili z času na ľade. Mám okolo seba výborných spoluhráčov. Teší ma, že som nazbieral aj zopár bodov," pochvaľoval si v rozhovore pre Šport.sk.

Oulu patrí vo fínskej Liige k popredným tímom. Tohtosezónna zostava vyzerá byť poriadne nabitá. Napriek tomu sa slovenský reprezentant, ktorý vlani v drese Kärpät nazbieral 39 bodov v 58 zápasoch základnej časti a ďalších 7 pridal v 17 súbojoch play off, o svoju pozíciu vôbec neobáva.

„S priestorom nebol v Oulu nikdy problém. Cítim však, že mi tréner dáva väčšie úlohy. Vie už, čo môže očakávať. Je to ťažšie aj pre mňa. Som rád, že mi neklesli minúty, ani keď ma dali z prvej formácie do tretej. Realizačný tím skúša rôzne varianty."

Krištof dokonca niekoľko zápasov odohral v elitnom útoku po boku hviezdneho Jesseho Puljujärviho. Štvorka draftu NHL 2016 v zámorskej profilige nedokázala naplniť svoj potenciál. 21-ročný mladík si tak v Edmontone vydupal svoj odchod do rodného Fínska.

„Je to výnimočný hráč. Trošku okolo mňa lietal, až som mu miestami nestíhal. Keď sa rozbehne, je superrýchly. K tomu má výbornú strelu. Určite nám výrazne pomôže. Uvidíme, ako to s ním dopadne v NHL. Dokiaľ sa nič neudeje, tak ostáva u nás," pochvaľoval si hviezdneho spoluhráča Krištof.

„Myslím si, že na NHL má. Nie nadarmo bol v roku 2016 draftovaný zo štvrtého miesta. Všetko má ešte pred sebou, je to stále mladý chalan. Možno mu pomôže pár mesiacov alebo celá sezóna u nás. Vždy je lepšie hrať ako sedieť na striedačke či na tribúne."