Kristián Pospíšil o bratovej kritike Bokroša: Pomohlo to slovenskému hokeju

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Rok nehral, teraz dostane šancu zabojovať o MS

Kristián Pospíšil ukazuje na vlastnom príklade, čo je to bojovnosť a odhodlanie. Pre zranenie kolena vynechal celý vlaňajší ročník. V lete si v kempe vybojoval zmluvu v tíme Lukko Rauma. Postupne sa vypracoval na opory účastníka fínskej Liigy. Nastupuje v prvom útoku a s 29 bodmi (12+17) v 47 dueloch je na delenej štvrtej pozícii v tíme.

„Je za tým veľa driny, pretože po zranení, ktoré ma v minulom ročníku vyradilo z hokeja, som makal a snažil sa byť pripravený na túto sezónu. Aj po roku bez hokeja som sa ale nevzdal a pracoval som na tom, aby som bol na ďalšiu sezónu pripravený. Myslím si, že sa to zatiaľ vyplatilo," vyhlásil Kristián Pospíšil pre šport.sk.

Skvelé výkony vo fínskej Liige mu priniesli pozvánu do národného tímu. Zahral si na nedávnom domácom turnaji Kaufland Cup, na ktorom slovenskí hokejisti úspešne obhájili vlaňajší titul. S cieľom otvoriť si dvere do reprezentácie podpisoval zmluvu vo Fínsku.

„Keď mám pravdu povedať, aj s agentom sme sa rozprávali, že šancu vo Fínsku mám brať pozitívne. Jedným z cieľov bolo presadiť sa aj do reprezentácie, za čo som vďačný. Nezameriaval som sa však len na to. Chcel som ísť krok po kroku a spraviť si dobré meno, resp. vytvoriť kvalitnú pozíciu v klube. Dá sa povedať, že v národnom mužstve som sa objavil najmä preto, že sa mi zadarilo v Lukko Rauma."

Jeho brat Martin rozpútal po vlaňajších MS do 20 rokov kauzu, keď na sociálnej sieti otvorene kritizoval trénera Ernesta Bokroša. Kristián Pospíšil sa napriek tomu ničoho neobával.

„Nie. Čo mám kamarátov hokejistov, tak sme mali na to iba pozitívne názory. Ani raz sa nestalo, že by nás za to s bratom niekto odsudzoval. Vnímal som to iba pozitívne a myslím si, že to pomohlo slovenskému hokeju."

So svojimi výkonmi v národnom tíme na Kaufland Cupe bol spokojný a spokojný s jeho hrou bol aj tréner Craig Ramsay.

„Určite tam boli veci, ktoré by som chcel zlepšiť. Beriem však pozitívne, že som si odohral to, čo odo mňa tréner očakával. To, že som trafil dvakrát žŕdku a mohol som mať aj asistenciu, teraz už neriešim. Hlavne som rád, že pán Ramsay mi dal pri rozlúčke pozitívny feedback. Takže z toho som bol pozitívne naladený."

„Ak som to dobre pochopil a dobre počul, tak Craig Ramsay mi povedal, že sa vidíme aj nabudúce. Som teda aj ja zvedavý, čo z toho bude. Samozrejme, teraz sa sústredím na výkony v klube, kde môžem ukázať, že do reprezentácie patrím."